22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 08 Nisan 2017 16:09

“ÖZGÜRLÜK OYUNU” SAHNELENDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“ÖZGÜRLÜK OYUNU” SAHNELENDİ

Didim Atatürkçü Düşünce Derneği  bünyesinde oluşturduğu Tiyatro gurubu (7 Nisan 2017) Cuma günü sahnelendi.

Adem Atar’ın yazdığı  Adnan Çelik’in yönettiği oyun Devlet Tiyatroları repertuvarında da olmasına rağmen son yıllarda  listeden çıkarılmış bir oyun  iki perdelik oyunda,  ülkemizin birçok alanında olduğu gibi hapishanelerdeki bitmez dramları, mahkûmların kendi aralarında oyunlaştırmaya karar vermeleri ile başlıyor ve oyun kendi yaşamlarından kesitler sunan mahkûmların nasıl bir kısır döngü içinde olduklarını seyirciye anlatıldı. .

Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi Üyeleri Çetin Keskin, Ayfer Gültekin, Kadir Ataş, Sumru Derebeyli, Eşref Bahar Saray, Esat Elçiseven, Belgin Ece Eşkinat, Buse Toksoy, Ragıp Uğur Uz, Cem Özbek,Kemal Bayındır’ın rol aldığı , Adem Atar’ın yazdığı, ADD Didim Şubesi üyesi  Adnan Çelik tarafından yönetilen ‘Özgürlük Oyunu’nun konusu “Cezaevinde farklı suçlardan dolayı bulunan, farklı kültürlere, sosyo-ekonomik koşullara sahip olan insanların öyküsünü anlatıyor. ‘Özgürlük Oyunu’ bu insanların radyodan duydukları imalı bir haber sonucu umutlanmaları ve bir oyun oynamalarına neden olur. Bu oyun onların kendi yaşamlarına, cezaevine, suça, hayata ve özgürlüğe olan bakış açılarının değiştiğini gösterdiler.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve meclis üyelerinin de izlediği oyun Didimliler tarafından beğenildi. Oyunla ilgili olarak Dernek Başkanı Türker Bacaksız, “Tiyatro gurubumuzu tebrik ediyorum. Çok güzel hazırlandılar ve çok güzel sahnelediler,  oyun sonunda çok tebrikler aldık, yeniden sahnelemek isteriz,  ADD’nin Aydın’daki şubeleri ile görüşüp oyunumuzu onlara da seyrettirmek istiyoruz.  Önüzümdeki günlerde bir turne  düzenleyebiliriz” dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü