19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 08 Nisan 2017 16:10

Didim CHP Kadın Kolları Didim’de Çalmadık Kapı Bırakmadı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

Didim CHP Kadın Kolları Didim’de Çalmadık Kapı Bırakmadı

Cumhuriyeti Koruyup Demokrasiyi Güçlendirmeye Hazırız

CHP kadın kolları genel merkezin kampanyayı başlattığı ilk günden itibaren yaptıkları program çerçevesinde Didim’in tüm mahallelerini parti dokümanları dağıtmak için  dolaştılar.

Didim CHP Kadın Kolları başkanı Figen Çakmakgil, “57 Bin seçmenin oy kullanacağı Didim’de tüm mahalleleri ve tüm haneleri tek tek dolaştık, ev kadınları başta olmak üzere neden hayır denilmesi gerektiğini, hayır diyerek kendinin ve çocuklarının geleceğini koruyacağını  kadın haklarının korunmasında mevcut yasalardan daha geriye gidecek bir yaşam şekli için hayır denilmesi gerektiğini, tek adamlık rejiminin ekonomik alanda, sağlık alanında, ve insan hakları alanlarında neleri yok edeceğini dilimiz döndüğünce anlattık.” Dedi.

Çalışmaları değerlendiren  Çakmakgil; “Gördüğümüz kadarıyla Didim’de yüksek oranda Hayır tercihi çıkacak, Evet’i tercih edeceğini söyleyenlerin neye evet diyeceklerini bilmediklerini gördük ve bizim anlattığımız bazı konuların farkında bile olmadan tercih yapacaklara özellikle neden hayır demeleri gerektiğini anlattık.

 

Didim sokaklarında bizlere gösterilen ilgi bizleri çok mutlu etti. Kararsız bir vatandaştan tercihini hayır’a yönlendirdiğimizde tüm yorgunluklarımızı unutup daha azimli çalıştık Cumhuriyet kadınları olarak  görevimiz yerine getiriyoruz, ve Atatürk’ün bizlere emanet ettiği  Cumhuriyeti  koruyup demokrasiyi güçlendirmek için her zaman görev almaya hazırız” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü