18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 10 Nisan 2017 16:36

Evini Arsanı Telefondan Sorgula

Yazan  mavi didim
Oy ver
(2 oy)

Evini Arsanı Telefondan Sorgula

Didim Belediyesi geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalarla  emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, kira sözleşmeleri, borçlar, ödemeler, dilekçe takibi, öneri, şikayet ve borç ödeme gibi konulara vatandaşların kolayca ulaşıp işlem mobil uygulama yardımıyla yapabileceği açıklanmıştı.

Şehşir içinde  600 km’lik 360 derece lazer bulutu destekli panoramik çekimler gerçekleştirilmiş vatandaşların hizmetine sunulacağı bilglsi paylaşılmıştı.

Hafta başından itibaren bu uygulama hizmete girdi.  Şimdi ise bilgilendirme amaçlı e-imar dokümanını  vatandaşlar belediyeye gelmeden internet üzerinden bulabilecekler.

Henüz pilot bölge olarak Yenimahalle ile başlayan uygulama kısa bir süre sonra Didim’in tüm mahalleleri için geçerli olacak. Didim’de ikamet eden ya da ilçe dışından gayrimenkullünün durumunu merak edenler Didim Belediyesi resmi internet sitesine girdiklerinde Kent Rehberi bölümünü tıklayarak e-imar’a ulaşabilir bilgi amaçlı doküman alabilir ada, parsel bilgilerini sorgulayabilecekler.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü