14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 11 Nisan 2017 15:40

MAHZUNİ ŞERİF ANILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

MAHZUNİ ŞERİF ANILDI

Didim Cemevi her ay düzenlediği Ozanlarımız anıyoruz etkinliklerinden Mahzuni Şerif adına yapılanı Pazartesi günü Cemevi salonunda yapıldı.

Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Didim Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan, bu etkinliğin hazırlanmasına katkı koyan herkese teşekkür etti ve Alevi inançlarının yaşanması ve yaşatılması için gençlerin bu öğretiyi öğrenebilmeleri gerektiğini, bunun içinde Cemevlerine sahip çıkılması ve her alevinin mutlaka cemevi çatısı altında olmasını istedi.

Politik sahada sosyal  Yaşamda Alevilerin tüm baskılara karşı koyabilmesinin ancak yanaya durması ile gerçek olabileceğini belirtti ve günümüzde yaygın medyada Alevilerin sesinin duyulmadığını bunun için alevi toplumunun sosyal medyayı güçlü kullanması gerektiğini özellikle belirtti ve ekonomik dayanışma içinde  mutlaka bir dayanışma ağı kurulmasının önemli olduğunu söyledi.

Cemeevi Gençlerinden ve Cemevi üyelerinden oluşturulan müzik gurubu Pirsultan Abdal Müzik gurubu ile Cemevi Gençlik Kolları Başkanı Ali Eren Salan ile Mercan Gür ve Didim Cemevi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zengin  İle Didimli saz sanatçısı Ali Erol’un katıldığı konser beğenildi.

Gençlik kolları üyelerinin şiirler ve slayt gösterisi ile desteklediği etkinlikte Mahsuni Şerif Türkülerine dinleyiciler de eşlik etti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü