24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 11 Nisan 2017 15:40

CHP’den Esnaf Odasına Ziyaret

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CHP’den Esnaf Odasına Ziyaret

Didim CHP İlçe  Başkanı gökmen Karataş ile CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Süleyman Bülbül ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ile Meclis Üyesi Sevinç Karataş ve CHP yönetim kurlu üyeleri yürütülen “Hayır” kampanyası kapsamında Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odasını yeni hizmet binasında ziyarete bulundu

Ziyaret sırasında Oda Başkanı Yaşar Pektaşoğlu’na Didim Belediyesi Seramik atölyesinde yaptırılan bir kupa içerisinde Didim’de yetiştirilmiş incirlerin olduğu bir paket hediye edildi. Başkan Pektaşoğlu’da kendisinin de gelenlere Didim’in mahsulü olan incir  ikramı yapmayı planladığını belirtti.

Ziyaret sırasında Süleyman Bülbül halen yürütülen kampanyanın gerekçeleri anlatıldı ve  “Esnaf Odası benzeri tüzel kişiliklere ait mal varlıklarına tek bir kararname ile el konulabilecek bir Anayasa oyalamasına gidileceği dolayısıyla tercihin ona göre yapılması gerektiği”  hatırlatıldı.

Bülbül; “oda Başkanı Pektaşoğlu’nun 520 bin liraya oluşturdukları binanın  esnafın elinden alınmasına razı olmaması gerektiğini” söyledi ve İstanbul’da çok merkezi ve iyi tanınan bir otelin bu sene hizmete açılmayacağını açıklamasının ardından Didim’de turizme dayalı yatırım yapanların dikkatli olmaları gerektiği, tek adamlık heveslisi politikalar ile komşularımız ve Avrupa devletleri ile ilişkilerin dikkatli sürdürülmesi gerekiyor, “ turizmin etkisi domino etkisi ile tüm esnafa yansıyacaktır” dedi.

CHP ilçe başkanı Gökmen Karataş; “referandumda tercihlerin siyasi tercih gibi değil ve mesele parti meselesi değil, 100 yıla yaklaşan Cumhuriyet rejimine karşı yürütülen karanlık bir düşünce tercihidir. Umuyorum ki ülke genelinde olduğu gibi Didim’de de kahır ekseriyetle hayır tercihi çıkacak” dedi.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’da Başbakan Binali Yıldırımın bir televizyon programında söylediklerinin anlaşılmaz ve yalnızca tek adamlığı öven bir konuşma yaptığını söyledi ve Evet çıkarsa Türkiye’nin son başbakanı olma fikrine tepki göstermesi gerektiğini belirtti.

Pektaşoğlu da konu ile ilgili olarak halkın tercihini refahtan ve istikrarı artıracaklardan yana olacağına emin olduğunu söyledi ve yeni yerde ilk gün CHP gurubunu ağırlamaktan da memnun olduğunu belirtti.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü