19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 12 Nisan 2017 14:58

HAYIR DİYENLER ŞİMDİDEN KAZANDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

HAYIR DİYENLER ŞİMDİDEN KAZANDI

Didim Birleşik Haziran Hareketi Meclisi adına basın açıklaması yapılarak 16 Nisan’dan sonra Baharı örgütlemek gerektiği söylendi.

Didim’de ve tüm sokaklarda Aydın, Muğla ve İzmir Haziran meclisleriyle birlikte yürütülen Mavi Dalga kampanyasını sürdüren Birleşik Haziran Hareketi Didim Meclisi yayınladığı basın açıklamasında; “Son günlerde referandum maddeleri unutturulmak istenircesine konuda uzaklaşan iktidar ve "toplu açılış" etkinliklerine inat anayasada değiştirilmek istenilenleri, her türlü baskı ve engellemelere karşın halkımıza anlattık.

Bizim halkımızdan aldığımız yanıt "hayır kazanacak, halk kazanacak" olmuştur.

Referandumda halkın yanıtı, OHAL'e karşın, oluşturulmak istenen korku imparatorluğuna karşın " hayır" olmuştur. "Hayır" diyenler şimdiden kazanmıştır.

Önümüzdeki görev şimdi, sandıklara ve  verdiğimiz tercihe sahip çıkma görevidir.

16 Nisan'dan sonra ise, şu yaşadığımız pratik üzerinden, sonuç yüzdeliklerine bakmadan ülkemizde ve tüm coğrafyada "baharı örgütlemek" üzere demokratik mücadelemizi sürdürmektir.

Referandum pratiği göstermiştir ki, halkımızın içinde olmadan yürütülen çalışmalardan sonuç almak olası değildir.

Ezberimizi bozacağız. Kendimiz yenileyeceğiz. Klişelerimiz kıracağız. Yeşerttiğimiz umutlarımızı birleşerek büyüteceğiz.” Dediler.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü