18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 13 Nisan 2017 13:48

ŞİFA KİTABI “MESNEVİ”nin YAZARI DİDİM’E GELİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ŞİFA KİTABI “MESNEVİ”nin YAZARI DİDİM’E GELİYOR

Didim Kitapseverler Kulübü yine bir Yazarı Didimlilerle Buluşturuyor.

Didim Kitap Kulübü  gönüllü yan yana gelen kitapseverler tarafında oluşturulan bir ortak  gurup olmasının yanı sıra Didim’de sosyal etkinliklere de aktif katılımıyla dikkat çeken bir oluşum.

Geçtiğimiz ay genç yazarlardan Ebru Güneş Didim’e  getirilip ilk kitabı  ‘Nefson’ hakkında Didimlilerle sohbet edilmesinin ardından Didim’deki Orman Haftası etkinlikleri içinde ağaç dikme etkinliği yapan ve en son Kütüphaneler haftası boyunca Didim’deki kütüphaneleri ve Okulları gezerek çocuklara kitap sevgisi taşıdılar, Didimlilerle Didim Cumhuriyet Meydanındaki topluca kitap okuyarak ta farkındalık çalışmalarına katılan Kitap Severler 13 Mayıs’ta çok yönlü bir sanatçı olan Konuşma Sanatı ve Şifa Kitabı Mesnevi  adlı kitapları bulunan Tiyatrocu, Seslendirme sanatçısı, Tiyatro eleştirmeni, Cüneyt İndiz’le buluşacaklar.

Birçok tiyatro sitesi ve tiyatro dergilerinde de yazarlık yapan İndiz 13 Mayıs 2017 Cuma günü Efeler Ortaokulu karşısındaki Kafe Mania’da okurları ile buluşup sohbet edecek.

Yazarın 2014 yılında yayınlana Konuşma Sanatı adlı kitabı için; “ “Konuşma Sanatı” ile dilin uyanık olmasına, uyanık kalmasına öyle değerli bir katkıda bulunuyor, Türkçe sevdasını öyle güzel sergiliyor ki… Bilgiyi iyi araştırmış, iyi sıralamış, ayrıntıları incelikle işlemiş… Söz söylemenin, sözü doğru ve etkili söylemenin bir sanat olduğunu bu kitabıyla bir kez daha vurguluyor” övgüleriyapılmış. Ayrıca 2016 yılında yayımlanan eseri “Şifa Kitabı Mesnevi” ile ilgili “ İnsan bu dünyaya hayatının derslerini öğrenmeye, bu derslerde öğrendiklerini ruhuna işlemeye ve sonra Mutlak Sonsuzluğa geri dönmeye gelir. Bu dünyanın bilgisi insanın acı çekmesine, sıkıntılarla yoğrulmasına ve de en önemlisi kendisi ile hemhal olmasına olanak sağlar. Kim ki kendi içine dönüp kendi ile barışır, iç dünyasıyla dış dünyasını bir kılar, o kişi o kişi huzura giden yolun taşlarını döşemeye başlamıştır”  övgüleri alan  tanıtım yazıları çıktı.

25.700 beyitten oluşan ve konu her ne olursa olsun, olayın bir masal havasında anlatıldığı Mevlana’nın eseri olan Mesnevi’de geçen 40 kadar hikayeyi kendince yorumlayan yazarın kitabı Mevlana’yı öğrenmek isteyenlerin farklı bir bakış açısı kazanmak için okumaları gereken bir kitap.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü