22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 13 Nisan 2017 13:48

DAHOT FESTİVALE HAZIRLANIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DAHOT FESTİVALE  HAZIRLANIYOR

Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Derneği AHOT 3. Düzenleyeceği uluslararası Çocuk Festivalinin ikincisini bu sene de yapıyor.

Son günlerdeki siyasi gelişmelerin gölgesinde kalsa da Didim’de başarılı çalışmaları ile kendinden bahsettiren DAHOT, Azerbaycan ve Gürcistan’dan gelen ekiplerle ve Söke’den gelecek olan kardeş folklor ekibinin zeybek gurubunun katılımı ve kendi bünyesinde yetiştirdiği Minikler ve Yıldızlar ekipleri ile Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayacaklar.

20 Nisan 2017 günü ekiplerin Didim’e gelmesi ve konaklama yerlerine dağıtımının ardından 22 Nisan günü Cumhuriyet Meydanına çelenk sunumunun ardından kortej yürüyüşü ile Çocuk Fotoğrafları sergisi ve Folklor gösterilerinin yapılacağı  Ticaret Odası kültür merkezine gidecekler. Burada yapılacak etkinliğin ardından  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlamak için Didim Belediyesi Tavşanburnu orman kampındaki eğlencelere geçilecek.

Orman kampında ise geleneksel çocuk oyunlarının oynanacağı ve bazı çocuklara bu oyunların öğretileceği ve ardından piknikle devam edecek etkinliklerde gün boyunca ekipler folklor gösteriler sunulacak.

Festival Boyunca çeşitli okullarda da gösteri yapacak guruplarla birlikte  Didim Mahir Özgür Damar İlkokulu ile Atatürk ve Valiler İlkokulu öğrenci gurupları da DAHOT’la sürdürdükleri kursların performanslarını sergileyecekler.

 

24 Nisan 2017Pazartesi günü veda gösterisi yapacak olan misafir guruplar Didim’den ayrılacaklar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü