19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 13 Nisan 2017 13:49

AK Partililer, Didim’de ‘Sevgi Yürüyüşü’ Yaptı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AK Partililer, Didim’de ‘Sevgi Yürüyüşü’ YaptıAk Parti Aydın milletvekilleri Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz ve Mustafa Savaş, Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Kadın Kolları Başkanı ve Didim Belediye Meclis Üyesi Seda Sarıbaş Didim’de ‘Sevgi yürüyüşü’ gerçekleştirdi.

Didim Merkez Camisi önünden başlayan, Cumhuriyet Caddesi ve Kurtuluş Caddesi’nde zaman  zaman kaldırımdan zaman zaman da yoldan  yapılan yürüyüş Atatürk Bulvarı üzerinde Ziraat Bankası önünde son buldu.

İl genelinde ‘Evet' yürüyüşleri başlatan Ak Parti Aydın İl örgütü önceki gün (12 Nisan 2017) Kuşadası ve Söke’nin ardından akşam saatlerinde  Didim’de de ‘sevgi’ yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe milletvekilleri Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Kadın Kolları Başkanı ve Didim Belediye Meclis Üyesi Seda Sarıbaş ve ilçe Başkanı Cenk Ünlü ve İlçe yöneticiler ile Beleidye Meclis Üyeleri  de katıldılar.  Didim Merkez Camisi önünde toplanan partililer, yürüyüş sırasında vatandaşlara beyaz  karanfiller verdiler. Yürüyüş sırasında  Mehmet Erdem’in Evet verirseniz kuyumcular kapanmayacak, evet derseniz kasaplar kapanmayacak,  evet derseniz saatçiler kapanmayacak şeklindeki sözleri vatandaşlar tarafından anlaşılamazken  hayır diyeceğini belirterek verilen çiçekleri almayan vatandaşlarda dikkat çekti.

Yürüyüşün sonunda bir açıklama yapan milletvekilleri Aydın’dan ve Didim’den Evet oyu çıkacağına inandıklarını söylediler.

Ak Partili Mehmet Erdem Didim’deki coşkuyu gördüğümde çok mutlu oldum. 16 Nisan akşamında Aydın’ın kabuğunu kıracağına inanıyorum. İnşallah 16 Nisan akşamı Aydın, ‘Evet’li bir Aydın olacak. Ben şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Mustafa Savaş ise şunları söyledi: “Bu tarihi karara Didimliler de ortak olmak için yürüyüş yaptı. Ben bu coşkulu yürüyüş için herkese çok teşekkür ediyorum. ‘Evet’ veren de ‘Hayır’ veren de bu memleketin evladı. 17 Nisan’dan itibaren hep beraber yaşamaya devam edeceğiz. Ama 16 Nisan akşamı, büyük, güçlü Türkiye, güçlenerek yoluna devam edecek” .

Abdurrahman Öz’de yaptığı konuşmasında 16 Nisan akşamı yeni bir sürece, yeni bir döneme başlıyor. İnşallah bu dönem ülkemiz için, çocuklarımız için, geleceğimiz için çok daha güzel olacak İnşallah sandıklardan Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da hiç tahmin edilmeyen oranla ‘Evet’ çıkacak” şeklinde konuştu.

AK Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü, yürüyüşe katılan herkese teşekkür etti. 16 Nisan akşamı Türkiye, çok daha güçlü bir Türkiye olarak ayağa kalkacak, vesayet sistemine son verecek. Emeklerimizin meyvesini alıp 16 Nisan akşamı büyük bir sevinçle Kent Meydanı’nda sevincimizi kutlayacağız” dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü