20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 13 Nisan 2017 13:49

KA­RA­TAŞ’TAN SON SÖZ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KA­RA­TAŞ’TAN SON SÖZ

 

“Ak Parti ve MHP’li ilçe başkanları ve yöneticileri de, gönül verenleri de  Didim’i seviyorlarsa, esnafın ve halkın sıkıntılarına derman olmak istiyorlarsa, bu güzel ülke için hayır oylarıyla bize destek olabilirler”

KARATAŞ’TAN SON SÖZ

Referandum kampanyasında sona yaklaşılırken, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş bir açıklama yayınlayarak son sözlerini söyledi.

Karataş’ın açıklamasında kampanya boyunca kullanılan Tek Adam Vurgusu ve Didim’in ekonomisi için Uluslararası ilişkilerin normalleşmesi ve Turizmin yeniden canlanması ve Didim’de kamu arazilerine yönelik işgaller ve Talan vurgusu dikkat çekti.

CHP Didim İlçe Başkanı Karataş’ın açıklaması şöyle başlıyor; “ 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumu için kalan şu son iki gün içinde düşüncelerimizi ve kararımızı netleştirmiş olacağız. Öncelikle halkımızın vereceği karar ne olursa olsun saygı duyacağımızı ve hayırlı olsun dileklerimizle karşılayacağımızı şimdiden ifade etmek isteriz.”

Gökmen Karataş açıklamasının devamında ise ; “Halkımızın referandumda çıkacak sonucun yaşamımıza, demokrasimize ve ülkemize neleri getireceğini, neleri götüreceğini iyi düşüneceğine yürekten inanıyoruz. Demokrasimizin, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğine hep beraber sahip çıkacağız. Güçlü bir HAYIR desteğiyle Didim ‘den demokrasimize sahip çıkacağımızı göstereceğiz. Didim’den Hayırlı bir Türkiye rekoru çıkacaktır.

Seçimin başlangıcından bugüne kadar saha çalışması içerisinde şahsımın ve arkadaşlarımın tespitleri neticesinde halkımızın geneliyle, hangi siyasi görüşten olursa olsun bu referandumun gereksizliği ve anlamsızlığı noktasında hemfikir olduğunu görüyoruz. Halkımız geleceği konusunda tedirgindir. Umudunu sandıktan çıkacak hayır oylarına bağlamıştır.

Halkımızın bir çoğu neden HAYIR demesi gerektiğini, tek adam yönetim anlayışına neden karşı çıkması gerektiğini çok iyi anlamış durumdadır. Aynı anlayışı tüm Ak Partili ve MHP’li yurttaşlarımızdan da bekliyor, bunun bir parti meselesi değil , memleket meselesi olduğunu görmelerini umut ediyoruz.

Olası bir Evet sonucunda demokrasi ve özgürlüklerimizin ortadan kalkması ve ülkemize olan bakış açısının olumsuz yönde gelişmesiyle ilçemizin ekonomisinin nasıl etkileneceğini esnafımız çok net şekilde anlamıştır. Turizmi anlamayan bir yönetim anlayışı bugün iktidardadır. Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın ülkeye gelmesini düğün ve sünnet törenlerini memlekette yapması gibi  bir absürdlüğe bağlayan bir anlayıştan turizmi anlamasını beklemek safdillik olur zaten. Didim ve ülkemizde Turizmin tekrar eski günlerine dönmesi için hep beraber hayır demeliyiz.

Beldemizin doğal güzellikleri olan koylarımızın, Altınkum ,Vakıflar arazisi ve 1020 parsel gibi binlerce dönüm hazine arazisinin bir gece kararnamesiyle Arap şeyhlerine peşkeş çekilmemesi için hep beraber hayır demeliyiz.

Ak Parti ve MHP’li ilçe başkanları ve yöneticileri de, gönül verenleri de  Didim’i seviyorlarsa, Esnafın ve halkın sıkıntılarına derman olmak istiyorlarsa, bu güzel ülke için hayır oylarıyla bize destek olabilirler. Oy kabinin de sadece kendi vicdanları ve Allah’la baş başa kalacaklarını, onlarında bu memleketin sıkıntısını yaşadıklarını ve  HAYIR diyerek dayatmalara dur diyebileceklerine inanmalarını bekliyoruz . Ağızları Evet dese de, yüreklerinin ve gözlerinin HAYIR dediğini biliyoruz aslında.” Dedi.

Açıklamanın son bölümünde Karataş dileklerini şöyle açıkladı; “ Son olarak 17 Nisan sabahı güzel ve umut dolu yarınlara uyanmak dileğiyle tüm halkımıza sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Bu süreçte halkımıza verdiğimiz rahatsızlıklardan dolayı da – ses ve görüntü kirliliği gibi- affımızı diliyorum. Herşey gönlünüzce ve HAYIRLI olsun.”

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü