24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 14 Nisan 2017 17:04

SANDIK BAŞKANLARINA EĞİTİM VERİLDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SANDIK BAŞKANLARINA EĞİTİM VERİLDİ

Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde önceki gün İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından 149 sandık başkanına eğitim verildi.

Didim İlçe Seçim Kurulu başkanı Hakim ve Seçim Kurulunda görevli memur tarafından bilgilendirilen sandık başkanları sabah  sandık mühürlendikten sonra ve  oy verme işlemi sırasında yapacakları görevleri ile seçim yasakları ve kurallarını uygulama konusunda yetkilerinin olduğu hatırlatıldı.

Herhangi bir  sorun olduğunda ya da tereddüt ettikleri konularda da 02568135695 telefona ulaşmaları istendi. Cep telefonu ile oy verme kabinine girilemeyeceği, görme engelliler dışında herkesin tek başına kabine girmeleri gerektiği, görevli polisler dışında hiç kimsenin sandık bölgesine girmeyeceği ve sayım sırasında hangi oyların geçerli ya da geçersiz olacağı  bilgileri  verildi.

 

Sandık Başkanlarına görev kağıtları verildi ve seçim bölge sorumlularına Pazar günü sabah sandık evraklarının teslim edileceği söylendi. Bilindiği gibi Didim’de 16 seçim bölgesinde  149 sandıkta56,902 kiş oy kullanacak.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü