18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 14 Nisan 2017 17:05

GİRİŞİMCİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GİRİŞİMCİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI

Didim Ticaret Odasında İş Kur ve KOSGEB destekli iş edindirme ve girişimcilik kurslarında başarılı olan Girişimci adaylarına sertifikaları  Didim Ticaret Odası toplantı Salonunda yapıldı.

Yaklaşık 100 kadar girişimci adayının da hazır bulunduğu toplantıya Söke İş Kur Müdür Hizmet Şube Müdürü Cemal Altun, Aydın KOSGEB Hizmet Müdürü Sadık Ceyhan, Ticaret Oadsı  Meclis Başkanı Hilmi yıldırım, Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ, yönetim kurulu üyeleri ve Meclis üyeleri de katıldılar.

Sertifika Töreni öncesi Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, İş Kur Şube Müdürü Cemal Altun ve KOSGEB İl Müdürü Sadık Ceyhan birer konuşma yaptılar.

Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım “Yatırımcı adayı olan sizler eğitiminizi tamamlayarak işveren olmaya aday oldunuz, yatırımcısınız, yatırımcı demek gelir getirici durumlarda havayı en iyi koklayan adam demektir. Özellikle Hükümetin de yatırımcıyı desteklediği bu günlerde kendi işiniz kurmanız çok önemli hayırlı olsun” dedi.

Ardından kürsüye davet edilen İŞ KUR Söke Hizmet Müdürü Cemal Altun, iyi birere yatırımcı olmaları için İş Kur’da kendilerine birer danışman verileceğini, hem kendi haklarının hem yanlarında çalıştıracakları işçilerin haklarını ve kurumun yatırımcıya  verdiği destekleri sürekli izlemek ve bilgi edinmek için kurumla ilişkilerini kesmemeleri tavsiyesinde bulundu ve iş hayatına atılmaktan önemli olarak çocukluktan başlayarak iş kur ile iletişim halinde olunması durumunda gençlerin  diplomadan önce mesleğe sahip olmaları gerektiğini belirtti ve İş Kur danışmanlarının gençlerle yaptıkları değerlendirmelerde kendilerinin hangi mesleğe yatkın olduklarını tespit ederek ona göre yönlendirdiğini belirtti ve bu hizmetten herkesin yaralanmasını istedi.

KOSGEB Aydın Hizmet Müdürü Sadık Ceyhan’da Ticaret Odasının girişimci kurslarında Didim ticaretOadsının başarılı bir oda olduğunu belirtti ve Aydın ili içerisinde 1600 kişinin 55 kursta verilen eğitimlerle  girişimcilik sertifikası aldığını ve  KOSGEB’in verdiği desteklerden bahsetti. 50 bin Tl ye kadar hibe desteği verilirken,  zaman zaman da proje desteklerinin düşük faizlerle  verilebileceğini dolayısıyla kurumla irtibatı kesmemelerini istedi. .

Kuruma başvurularda kimsenin aracı kurumlara para kaptırmamasını da isteyen Ceyhan,  kurumlarında bu konuda yardımcı olabilecek personel çalıştığın da söyledi  ve 50 Bin Tl’lik karşılıksız yardımın ilk 2 bin lirasını kuruluş aşamasında hiçbir belge bilgi istemeden verdiklerini,  ardından 18 bin liralık  makine ve teçhizat için destek verdiklerini ve geriye kalan 30 Bin lirayı da kira ve personel gideri olarak ödediklerini belirtti.

Konuşmaların bitmesinin ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü