22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 14 Nisan 2017 17:06

ZEYNEP CASALİNİ VEG/FEST İÇİN DİDİM’E GELİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ZEYNEP CASALİNİ VEG/FEST İÇİN DİDİM’E GELİYOR

 

Didim Belediyesi ev sahipliğinde, 29-30 Nisan tarihlerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile Yenihisar Mahallesinde Apollon Tapınağı mevkiinde gerçekleşecek Türkiye’nin ilk vegan festivali için ilçedeki hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Birçok ünlü markanın yanı sıra yerel üreticilerin de ürünlerini satışa sunacağı festival sokağında sadece müzik, eğlence ve alışveriş değil, çok değerli isimler tarafından önemli  bilgilerin paylaşılacağı panel ve söyleşiler de yapılacak.

İlk gün gerçekleşecek panelin konuşmacıları İTÜ Maden Fak. Böl. Bşk Prof. Dr.  Orhan Kural,  Kanal D Haber Sunucus  Emin Çapa, Sağlıklı Yaşam Danışmanı  Gül Kaynak, Kalp ve İç Hast. Uzmanı  Dr Murat Kınıkoğlu , CNN Türk Ana Haber Sunucusu Nevşin Mengü,    Gastroenterelog Dr Mutse Banzrdach , Beslenme Danışmanı Dr Nilgün Eröztürk , Gazeteci Yazar Zülal Kalkandelen,Uzman Psikolog,  Öykü Büyükdere ve Beslenme Uzmanı Kevser Başkara olacak

Festival boyunca, birbirinden ilginç ve keyifli atölye çalışmalarıyla  katılımcılar hem öğrenip üretecek,  keyifli zaman geçirecekler.  Yerli ve  yabancı mutfak  şeflerin sunumları, sürpriz konuklar ve şovlar  da festivale renk  katacak diğer sürpriz ayrıntılar.

NTV’nin Medya Sponsorluğunu üslendiği festivalde ,  29 Nisan Cumartesi akşamı  Zeynep Casalini’ de bir konser verecek.   Vegfest’te çocuklar içinde eğlenceler düzenlendi. Bu eğlencelerden bazıları     yoga, resim atölyesi ve  çeşitli aktiviteler ile  eğlenceli yarışmalar hazırlandı.

Festival komitesinden yapılan açıklamada” Didim Vegfest’e gelmek için mutlaka vegan ya da vejetaryen olmanız gerekmiyor; doğa ve hayvan  sevgisi, ruh ve beden sağlığı,  ekoloji ve beslenme konularına ilgi duyan herkes bu festivale davetlidir.” Denildi.

Didim Veg Fest’e ilginin artırılması için İstanbul Deniz Otobüslerinde Festivalle ilgili tanıtım filmi 10 gündür yayınlanıyor, çok ilgi çeken bu tanıtım çalışmasının beklenenden fazla katılımcıya ulaşması bekleniyor.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü