18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 14 Nisan 2017 17:07

Didim Ziraat Odası bu sene bir ilke daha imza attı.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Ziraat Odası bu sene bir ilke daha imza attı.

Didim’de çilek yetiştiricilerinin kendi çabalarıyla Didim Çileği sektörü oluşturmaları çalışmaları devam ederken, Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir‘in girişimiyle bir araya gelerek hasat töreni düzenlediler.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ve Jandarma Komutanı Gürhan Kabakçı ile Didim Mal Müdürlüğü ve diğer STK’ların temsilciler ile birlikte  düzenlenen törende, oluşturulan bahçedeki çilek seralarında ve açık alanlarından çilek toplandı.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a çiçek veren çilek üreticisi Ali Dayı belediyeden destek beklediklerini, küçük çaplı olarak başladığı yetiştirildiğini bugün daha da büyüyerek geçim kapısı haline geldiği ve ailece bu işten ekmek yemeye başladığı belirtildi.

Bahattin Gökdemir’de yaptığı konuşmasında üreticilerin büyük gayretler göstererek Didim’in adını duyurmak için organik çilek yetiştirmeye başladıkların destek verilmesi durumunda bu sektörün Didim’in gelişmesine çok büyük katkıları olabileceğini söyledi ve ay sonunda yapılacak olan Veg/Fest’e hem oda olarak hem de üreticiler olarak katılmak istediklerini belirttiler.

Belediye Başkanı Deniz Atabay’da Didim’in marka ürünlere ihtiyacı olduğunu, dolayısıyla Didimli üreticilerin farklı lezzet ve damak tadında ürettikleri çileğin Didim’in markası olabileceğini,  bunun gerçekleşmesi ve çevre iller başta olmak üzere tüm ülkeye yayılacak bir çilek markası yaratılabileceğini belirtti ve fedakarca bu iş sürdüren çiftçilere teşekkür etti.

20-30 Nisan tarihlerinde yapılacak Festivalde çilek üreticilerinin katılması ve destek vermesinin önemli olduğunu söyleyen Atabay önümüzdeki yıllarda Çilek için ayrı festival düzenlenebileceğini de söyledi.

 

Başkan Atabay’ın konuşmasının ardından Ziraat odasına kayıtlı çilek üreticilerine sertifikaları verildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü