14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 15 Nisan 2017 17:30

Uçuk ve Eğdi Zehir Tacirlerine Geçit Vermiyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Uçuk ve Eğdi Zehir Tacirlerine Geçit Vermiyor

Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Kuşadası ve  Söke İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş timlerince 12 nisan 2017 tarihinde yol kontrol ve arama faaliyeti yapıldı Arama faaliyetlerine katılan Eğdi ve Uçuk adlı narkotik köpekleri  zehirleri elleriyle  koymuş gibi jandarma timlerine gösterdi.

Söke  Gölbent mahallesinde, Kuşadası’nda Güzelçamlı mahallesinde yol kontrollerinde Narkotik Köpeklerinin tepki vermesi üzerine yapılan aramalarda çeşitli miktarlarda uyuşturucu ele geçirildi.

Söke’de  “Uçuk” isimli narkotik köpeğinin tepki vermesi üzerine yapılan aramada F.A. İsimli şahsın üzerinde 1.8 gr,  araçta yapılan aramada satışa hazır halde bulunan 1 gram olmak üzere toplam 2.8 gr. kristal diye tabir edilen uyuşturucu madde ele geçirildi.

Diğer taraftan, Kuşadası Güzel Çamlı Mahallesinde yol kontrol ve arama faaliyetinde, kontrol amaçlı durdurulan bir münibüs içerisinde yapılan kimlik kontrolü esnasında “Eğdi” isimli narkotik köpeğinin tepki vermesi üzerine şüpheli tavırlar sergileyen S.G. isimli şahsın kabaca yapılan üst aramasında 20 gr. kubar esrar maddesi ele geçirildi.

Şüpheli F.A isimli şahıs ve SG isimli şahıslar adli makamların talimatı İle ifadesinin alınmasına müteakip karakoldan serbest bırakıldılar.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada “sorumluluk bölgesinde halkın huzur ve mutluluğunu sağlamak maksadıyla, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden uyuşturucu tacirlerine yönelik olarak yapılan faaliyetlere devam edilecektir.” Denildi.

Haber: ErdemÖzden

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü