24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 17 Nisan 2017 15:58

HAYIR! BU ‘EVET’ MEŞRU DEĞİLDİR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

HAYIR! BU ‘EVET’ MEŞRU DEĞİLDİR

16 Nisan Pazar günü yapılan referanduma ilk tepki Birleşik HAZİRAN Hareketi Didim Meclis adına yapılan açıklama ile geldi.

Yaşanan süreci ve çıkan sonucu değerlendiren Haziran hareketi ; “OHAL koşullarında, Hayır diyenlerin sesinin kısıldığı, Evet’e tüm devlet olanaklarının ardına kadar açıldığı bir Referandum süreci yaşadık.

İlk söylenecek şey, teşekkür’dür.” Diyerek başlanılan açıklamada ; “ Bu üç ay boyunca her türlü zorluğa, imkansızlığa rağmen umutla, coşkuyla, hiç eksilmeyen bir neşeyle Hayır’ı çoğaltan herkese teşekkür ederiz.

Hayır’da temsil edilen tüm özgürlükçü, eşitlikçi değerlerin bu topraklarda köklü bir karşılığı olduğu görülmüştür. Ülkenin yarısı “tek adam rejmi’ne Hayır” demiştir. Bu net, kesin sonucun geleceğe kalan sonuçları olacaktır.

Bizi bir başka mümküne taşıyacak şey bu süreçte açığa çıkan enerjidir, birikimdir. Çok kısa bir süre içinde gerici iktidar blokunun Evet’e rağmen yönetemeyeceği görülecektir. Bu oylama sonrasında hiç bir şey artık eskisi gibi olmayacaktır. Dünden farklı olarak bu iktidarın karşısında tüm renkleriyle bir Türkiye halkları vardır. Ne AKP ne de Başkanlık meşrudur. Meşru olan Hayır’dır. Meşru olan Hayır’a içeriğini veren değerlerdir. Bu eşitsiz mücadelenin tek bir kazananı vardır, o da inatla Hayır’ı büyütenlerdir. “ denildi.

Açıklamanın Son bölümünde ise; “Selam olsun umudu büyütenlere, selam olsun AKP/Saray iktidarına son verecek olanlara” Denildi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü