19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 17 Nisan 2017 15:59

9262 KİŞİ OY KULLANMADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

9262 KİŞİ OY KULLANMADI

Didim’de 14 Sandıkta toplam 47402 kişinin katılımıyla gerçekleşen referandumda 661 oy geçersiz sayıldı. Geçerli oyların 33,654’ünü Hayır, 13,087’si Evet tercihi yaptı.

56 664 seçmenin kayıtlı olduğu Didim’de Belediye Başkanı Deniz Atabay 1058 nolu sandıkta eşi Tuna Atabay işle birlikte oy kullandı. Didim’deki tüm sandıkları dolaşarak sandık kurullarına kolaylıklar dileyen Atabay; “Gayet sorunsuz bir şekilde geçen referandum sürecinin olması sevindirici. Şu ana kadar ilçemizde herhangi bir olumsuz olay yok. Bu anlamda mutluyuz. Vatandaşımız okullara gelip kendi özgür iradesiyle oyunu kullanıyor. Ben de eşimle beraber oyumu kullandım. Görevli arkadaşlara kolaylıklar diledik. Memleketimiz için hayırlısı olsun” dileklerinde bulundu.

Başkan Atabay oy kullanma işleminin ardından Aydın’ın yerel televizyonu olan TvDEN’e de Didim değerlendirmesi yaptı.

Didimlilerin ilgi gösterdiği referandum oylamasında 9262 seçmenin oy kullanmadığı gözlenirken, bunların yurt dışında yaşayan vatandaşlarla öğrenciler olduğu tahmin ediliyor.

 

Didim’de genel olarak huzurlu ortamda geçen oy verme gününde yalnızca 4  seçmenin oy pusulasının resmini çekerken sandık kurulunca görülmesi üzerine başlatılan  işlem dışında herhangi bir asayiş olayının olmaması sevindirici olarak görüldü. Yapılan açıklamada halen sosyal medya ortamında kullandığı oyu belli edecek paylaşımlar yapanların savcılıklara bildirilmesi durumunda işlem başlatılabileceği öğrenildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü