20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 17 Nisan 2017 15:59

SONUÇLAR ÖNCE PARTİLERE ULAŞTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SONUÇLAR ÖNCE PARTİLERE ULAŞTI

Didim’de seçim çalışmalarını yürüten kesimler Pazar günü saat 8’de başlayan oy verme işleminin ardından oluşturdukları telefon ve WhatsApp hatlarıyla sandık bazında seçim sonuçlarına YSK’dan önce ulaştılar.

Ak Partide Gençlik Kolları üyelerinden oluşan sandık izleme masasında okul sorumluları ve mahalle başkanlarından gelen sonuçlar anında bilgisayarlara geçerken, CHP ilçe örgütünde de iki ayrı masa oluşturularak sandık temsilciler ve müşahitlerden gelen ıslak imzalı sandık sonuçları bilgisayara girildi. Bir odada anında girilirken diğer odada kontrolleri sağlanıyordu.

Sandıklardan gelen sonuçları her iki partide de hem ülke geneli sonuçları izlenirken bir yandan da ilçe bazında sonuçlar takip edildi.

CHP ilçe binasında sındık sonuçlarını ve ülke genelindeki sonuçları Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu birlikte izlediler.

Ak Partide bir odada ilçe bazında sonuçları için oluşturulan odada görevliler çalışırken, İlçe Başkanı Cenk ünlü ve yönetim kurulu üyeleri de ülke genelindeki sonuçları birlikte takip ettiler.

Saat 17 itibariyle sayımı biten sandıklar güvenlik kuvvetlerinin eşliğinde Didim Adliyesindeki İlçe Seçim kuruluna teslim edildi. Adliye önünde yolu kapatarak alınan önlemler ve henüz seçim sonuçları adliyeye ulaşmadan Ak Partililerin Cumhuriyet Meydanına ses sistemi kurmaları da dikkat çekti.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü