19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 18 Nisan 2017 12:35

Turizm Haftası Törenle Başladı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Turizm Haftası Törenle Başladı

17 – 22 Nisan tarihler arasında kutlanacak olan Turizm Haftası Çelenk Koyma töreni ile başladı.

Didim Cumhuriyet Meydanında yapılan törene Didim Kaymakamı İskender Yönden, Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Jandarma Komutanı Gürhan Kabakcı, Turizm Bakanlığı İlçe Temsilcisi Ali Yeler Turizm Altyapı Birliği Başkanı Sevinç Karataş Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner,  ile resmi kurum ve kuruluşların temsilcileri ile STK’ların temsilciler  de katıldı.

“Bilinçli toplumların en güçlü silahı diye nitelendirilen Turizm, bir ülkenin sahip olduğu maddi ve manevi değerlerini dünyaya en iyi yansıtan araç ve gelir kaynağıdır. Dünyanın bir çok medeniyetine ev sahipliği yapmış, doğal bir müze olan ülkemiz, sahip olduğu doğal tarihi ve kültürel değerleri ile dünyanın en zengin turizm hazinesine sahiptir” sunumuyla başlayan törende Turizm Bakanlığı Temsilci Ali Yeler, Belediye Başkanı Deniz Atabay ve DİTAB adına da Sevinç Karataş ve Ercüment Alkaner Çelenk sundular, Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal marşı okundu.

Didim Kaymakamlığı başta Olmak Üzere Didim Belediyesi ve Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksek Okulu ile  Milli Eğitim Müdürlüğü ve Didim Turizm Altyapı birliği, Didim Ticaret Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Esnaf Odası Didim Turizm Derneği TURSAB Didim BYK’nın ortak organizasyonu ile yapılacak hafta kutlamalarda   Andan Menderes Üniversitesi Didim MYO’nun Akbük’teki kampüsünde Aydın-Didim Turizm Potansiyeli Geleceği ve Geçen Yıl ile Bu Yılın Kıyaslanması” konulu bir sempozyum ve açılış kokteyli düzenlendi.  Gazetemiz baskıya hazırlandığı sırada sempozyum henüz devam etmekteydi.  Aynı yerde birde Açılış kokteyli veril.

Turizm Haftası kutlamaları kapsamında bugün (19 Nisan 2017) Apollon Tapınağından başlayıp Altınkum’da sona erecek olan Didim Poseidon Bisiklet grubunun katkılarıyla “Bisikletle Obeziteye Karşı Sağlıklı Yaşam Etkinliği” Saat: 17.30 start alacak.

Daha sonra burada devam edecek şenliklerde Halka açık bir şekilde su sporları aktiviteleri  yapılacak, Şişme çocuk parkında çocuklara yönelik eğlencenin ardından saat 19’da Yönder Koleji Korosu bir konser verecek.

Saat 20,30’dan sonra kumsalda düzenlenecek eğlenceler, ateş yakılması ve çeşitli animasyon gösterileri ile sürecek, Kumsalda verilecek konser ve etkinliklere Didim’in sevilen Gurubu Eflatun ve Soner’in performansı ile eğlenilecek

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü