20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 19 Nisan 2017 15:21

HİÇ TEREDDÜTSÜZ HAYIR KAZANDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HİÇ TEREDDÜTSÜZ HAYIR KAZANDI

CHP Didim ilçe örgütü Milletvekili Hüseyin Yıldız’ında katıldığı bir toplantıyla Referandum sonuçlarını değerlendirdi.

Didim CHP ilçe binasında yapılan toplantıya Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’da katıldı.

CHP ilçe başkanı Gökmen Karataş   “önce vatan diyen herkese teşekkür etti ve bu süreçte yaptıkları çalışmalar ve destekleri dolayısıyla, önce vatan diyen CHP’li, Ak Partili, MHPli , HDPli , Vatan Partili ve diğer partilerden yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Didim Demokrasi Platformu bileşenleri ve temsilcilerine, Birleşik Haziran Hareketi Didim Meclisine, KESK, DİSK, Didim ve Akbük Cemevi, Atatürkçü Düşünce Derneği şubelerine ve tüm STK temsilciliklerine yaptıkları omuz omuza mücadeleden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Didim CHP kadın kolları ve Gençlik kollarının referandum kampanyası süresince yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti ve “ CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm milletvekillerimize, İl ve ilçe başkanlarımıza, Belediye başkanlarımıza ve tüm örgütümüze gönülden teşekkür ediyoruz. Basmadık toprak çalmadık kapı bırakmayan Kadın kollarımıza, her şeyimiz olan Gençlik kollarımıza ayrıcalıklı olarak teşekkür etmek istiyoruz. Ve Didim İlçe yönetim kurulumuza da teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.  Yılmadık, Yılmayacağız ve mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Deniz Atabay’da sandıktan çıkan sayının YSK’nın açıkladığı gibi olmadığını bildiklerini, Halkın ekseri çoğunluğunun Hayır demesine rağmen yapılan hukuk dışı uygulamalarla ve küçük bir oranla kazanılmış gibi gösterilmesine izin vermeyecekleri söyledi. Atabay “şundan emimin ve hiç tereddüt etmiyorum ki ‘hayır’ Kazandı” dedi.

Milletvekili Hüseyin Yıldız, 16 Nisan akşamı CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sağduyu ve metanetle gösterdiği tavrın,  barış dilini kullanmak anlamına geldiğini halkı sokağa davet etmek, devletin  tüm imkanlarını kullananlar lehine Hayır  diyenlerin aleyhine bir duruma dönebileceğini, doğabilecek çatışma ortamının önüne geçmek için anlamı geldiğini söyledi.

YSK kararı ile açıklanan bu durumun her türlü yasal yollar denenerek kabul edilmeyeceğini ancak i mücadelenin yeni başladığını belirten Yıldız, 2019 seçimlerinde bu halk bugün AKP hükümetine verdiği dersin daha fazlasını verecektir. 2019 yılında tüm halkı ve toplumun tüm kesimlerini kapsayacak yeni bir anayasa metni ile halkın karşısına çıkılması gerektiğini ve genel merkez başta olmak üzere partinin tüm organlarının bunun için çalışacağını belirtti.

Parti içi tartışmaların kimseye yarar getirmeyeceğini belirten Hüseyin yıldız sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilerin durdurulmasını partili tüm seçilmişlere sahip çıkılması gerektiğini belirterek eleştirilerin parti binası iççinde ve danışma kurullarında yapılmasını istedi.

tüm

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü