17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 20 Nisan 2017 15:26

DİDİM ÇİLEK HASAT ŞENLİĞİ BÜYÜYEREK YAPILACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

DİDİM ÇİLEK HASAT ŞENLİĞİ BÜYÜYEREK YAPILACAK

Geçtiğimiz hafta yapılan Didim 1. Çilek Hasadı töreninin ardından Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir törene katılanlara teşekkür etti ve bu törenin önümüzdeki yıllarda Çilek Hasat Festivali’ne dönüştürüleceğini söyledi.

Ziraat Odası Başkanı Gökdemir yaptığı açıklamada; “ 14.04.2017 Tarihinde Saat 11.00 Da Taşburun Mevkiinde Ali Dayının Çilek Tarlasında  İlk Çilek Hasat Şenliğini büyük bir istek ve arzuyla düzenledik. Şenliğimizde Akköy çiftçisi ve halkı son derece özveri ile bulunmuştur. Coşkulu ve özverili bir şekilde 1 günlük yaptığımız hasat şenliğinin önümüzdeki yıllarda büyüyerek devam edeceği ve bu  ilçemizde Çilek Hasadı sektörüne oldukça ilgi olduğu gözlenmiştir” dedi.

Bahattin Gökdemir;  İlkini düzenlediğimiz Çilek Hasat Şenliğinde, Aydın Valiliğimiz Başkanlığında toplantıya çağrılması nedeniyle aramızda bulunamayan fakat iyi dilek ve mesajlarını göndererek tüm çilek üreticilerimizin hasat şenliğini kutlayan başta Didim Kaymakamımız İskender Yönder olmak üzere bizi şenliğimizde yalnız bırakmayan tüm kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Gökdemir’i açıklamalarını; “Didim Ziraat Odası olarak  bir Hasad Şenliğini daha başarıyla başlatmış ve başarı ile sonuçlandırdık, mutluyuz” diyerek tamamladı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü