17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 20 Nisan 2017 15:28

DAHOT FESTİVAL ÖNCESİ FOTO SAFARİYE ÇIKACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DAHOT FESTİVAL ÖNCESİ FOTO SAFARİYE ÇIKACAK

Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Derneği (DAHOT) bünyesinde kurulan Fotoğraf Kulübü ikinci fotoğraf sergisini açtı.

DAHOT Fotoğraf kulübü geçtiğimiz ay içinde Didim Ticaret Odası Fuayesinde DAHOT’un Halk Müziği Korosunun konseri öncesinde  Didim resimlerinden oluşan karma bir resim sergisi açmış ve sergi çok ilgi görmüştü.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası içine denk getirilerek 2. açılan sergide tema olarak çocuk resimleri sergilendi. Didim Belediyesi Düğün Salonunda  20  kursiyerin 60 adet resim ile açılan sergi Didimliler tarafında ziyarete açıldı. Bugün (22 Nisan 2017) saat 17,00’ye kadar açık kalacak sergi gezilebilecek.

DAHOIT Fotoğraf Kulübü lideri Ayşem Irmak DAHOT bünyesindeki halk oyunları ve Satranç kurslarının devam ettiğini fotoğraf kulübünün her hafta toplanarak görüş alışverişinde bulduklarını ve hafta sonlarında da foto safari turları düzenlediklerini belirtti.

30 kadar kulüp üyesi bulunduğunu belirten Irmak; “Ekim ayında talebe göre yeni bir kurs daha başlatmayı böylece kulübümüze yeni arkadaşlar katmayı planlıyoruz, bu arada Didim Belediyesinin kulübümüze verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz ve önümüzdeki hafta sonunda düzenlenecek Vegan-Vejetaryen Festivali öncesi kulüp olarak Didim’de yetişen ve yenilebilen doğal ürünlerin resimler için foto safari düzenleyeceğiz, Didim de doğal ortamda yetişen, Dağ koruğu, ebe gümeci, Şevketi Bostan, Isırgan, Pazı, Doğal Biberiye, Dağ Kekiği, Yabani Pırasa gibi bitkilerin doğadaki resimlerini çekip bu resimleri Didim Belediyesine hediye edeceğiz ve böylece Didim florasında yetişen bitkilerin tüm dünya tarafından bilinmesini de sağlayacağız. “ dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü