18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 20 Nisan 2017 15:28

DAHOT’un MİSAFİRLERİ GELİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

DAHOT’un MİSAFİRLERİ GELİYOR

Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Derneği DAHOT’un düzenlediği  3. Uluslararası Çocuk Festivalinin ikincisini bu sene de yapıyor.

Didim’de başarılı çalışmaları ile kendinden bahsettiren DAHOT, Azerbaycan ve Gürcistan’dan gelen ekiplerle ve Söke’den gelecek olan kardeş folklor ekibinin zeybek gurubunun katılımı ve kendi bünyesinde yetiştirdiği Minikler ve Yıldızlar ekipleri ile Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayacaklar.

20 Nisan 2017 günü ekiplerin Didim’e gelmesi ve konaklama yerlerine dağıtımının ardından 22 Nisan günü Saat 16’da Cumhuriyet Meydanına çelenk sunumunun ardından kortej yürüyüşü ile Çocuk Şiirleri ile Folklor gösterilerinin yapılacağı  Ticaret Odası kültür merkezine geçilecek. Didim Belediyesi Düğün Salonunda iki gün boyunca açık kalan  Çocuk Fotoğrafları sergisi  Didim Ticaret Odası Fuayesinde de gezilebilecek.

23 Nisan Pazar Günü Çocuk bayramını kutlamak için Didim Belediyesi Tavşanburnu orman kampındaki eğlence düzenleniyor.  Kamp yerinde yapılacak kahvaltının ardından Orman kampında ise geleneksel çocuk oyunlarının oynanacağı ve bazı çocuklara bu oyunların öğretilecek ve Didim’deki okullardan gelen öğrenciler burada çeşitli performanslar sergileyecek, ardından piknikle devam edecek etkinliklerde gün boyunca ekipler folklor gösteriler sunulacak.

 

24 Nisan 2017Pazartesi günü veda gösterisi yapacak olan misafir guruplar Didim’den ayrılacaklar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü