23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 21 Nisan 2017 14:43

DİDİM TİCARET ODASINDAN ZEYTİN, ZEYTİNYAĞI FUARINA ÜCRETSİZ ULAŞIM

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM TİCARET ODASINDAN ZEYTİN, ZEYTİNYAĞI FUARINA ÜCRETSİZ ULAŞIM

26 29 Nisan günlerinde  7. düzenlenen Zeytin ve zeytinyağı teknolojileri fuarı ile 8. kez düzenlenen İzmir Organik Ürünler Fuarı, eş zamanlı olarak, Fuar İzmir’de kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Didim Ticaret Odası fuara ilk günü olan 26 Nisan Çarşamba günü fuara katılmak isteyenlerin 24 Nisan pazartesi günü mesai bitimine kadar https://goo.gl/pMn8Ya adresinden kayıt yapmaları ya da 811 25 63 numaralı telefondan isim yazdırmaları halinde fuara ücretsiz ulaşım sağlayacaktır.

Sektöründe tek ihtisas fuarı olan OLIVTECH, bu yıl da zeytinin tarladan sofraya gelişinin hikâyesini inovasyon teknolojileri ile buluşturacak.  Türkiye’deki sektör temsilcilerinin yeni iş bağlantıları kurmalarına olanak sağlayacak.

Zeytin ile zeytinyağının tarihi, coğrafi önemi ve ekonomik değerinin uzman konuklar tarafından değerlendirileceği  fuarda zeytinin işlenmesinden tadımına pek çok etkinlik gerçekleştirilecek.

Fuarın ilk üç günü düzenlenecek “Zeytinyağı Tadım Atölyesi”nde, birbirinden farklı aromaya sahip zeytinyağları konusunda özel tadım eğitimi verilecek ve  katılmak isteyen ziyaretçiler Fuarın web sitesinden başvuru formunu doldurarak ön kayıt yaptırabilecek. Ayrıca atölyeye katılım yapanlara teşekkür belgesi de verilecek.

Nilgün Yanık Emiroğlu ve Ramazan Emiroğlu’nun yapımını üstlendiği,  zeytinin hikâyesini şiirsel bir anlatımla sunan  “Ölümsüz Z.” belgeselinin gösterimi yapılacak  ayrıca; Kozmetik ve kimyasal sektöründe kullanılan zeytin ürünlerinin de bulunacağı fuarın başlangıç  gününde “Sofralık Zeytin ve Zeytinyağı Ekonomisinin” ülke coğrafyası ve konumu ile ilişkilendirilerek ihracattaki önemi hakkında fikir paylaşımlarının yapılacağı, “Zeytin ve İnsan” üzerine sohbetlerden oluşan seminerler 28 Nisan’da  düzenlenecek. .

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü