18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 21 Nisan 2017 14:46

DİDİMLİ 3 BİSİKLETCİ TRAKYA TURU YAPACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİMLİ 3 BİSİKLETCİ TRAKYA TURU YAPACAK

Didim’in Bisiklet Guruplarından Poseidon’un daha önceden planladığı ve 12 Mayıs olarak tarih bildirdiği Sabri Karakaya ve Suat Bahadırlı ile birlikte Cihan Cihan’ın katılacağı Trakya turu netleşti.

Turla ilgili tarih değişmezken güzergah da bazı değişiklikler oldu. buna göre Trakya Turu planlandığı gibi 12.05.2017 Cuma sabahı Keşan'dan başlayacak. 17 gün sürecek . turun planında yapılan değişiklikle Tur başlangıcı için Edirne'nin Keşan İlçesi'ne ulaşım otobüs ile gerçekleştirecek . Didim'den direkt otobüs bulunmaması nedeniyle 11 Mayıs Perşembe akşamı Sümer Ticaret Didim 'in desteği ile Aydın Otogarına gidilecek. Gece yolculuğu sonrasında 12 Mayıs sabahı turumuza start verilecek. Bisikletçiler Aydın'a ulaşım için sağladığı destekten ötürü Sümer Ticaret Didim sahibi Emine Sümer ve Sümer ailesine teşekkür ettiler.

Daha öncede belirlendiği gibi tura Sabri Karakaya ve Suat Bahadırlı ile birlikte Cihan Cihan katılacak. Didimli Bisikletçiler yaptıkları açıklamada “Çok sayıda tarihi eserin yanı sıra doğa harikalarını da güzergahımıza ekledik. Plandaki en büyük değişiklik ise turun Akçay'da sonlanacak olması. Akçay'dan yine otobüs vasıtası ile Didim'e döneceğiz. Bu vesile ile Edirne, Çanakkale ve Akçay'da ikişer gün kalmayı hedefliyoruz” dediler.

Yola çıkış ve güzergah boyunca uğrayacakları yerlerle ilgili olarak ta “Edirne'de ciğer, Tekirdağ'da köfte, Çanakkale'de peynir tatlısı, Ezine'de beyaz peynir aklımıza ilk gelen tatmayı düşündüğümüz lezzetler arasında” dediler teknik bilgi olarak ta  “yolculuk boyunca 1400-1500 km aralığında bisiklet süreceğimizi tahmin ediyoruz,  Ayrıca toplamda yaklaşık 11.000 metre yüksekliğe çıkacağız” dediler.

Günlük yaklaşık 80 km pedal basacak olan  Poseidon ekibi üyeleri 28 Mayıs günü  Söke’de Didim Poseidon grubu tarafından karşılanacak ve Didim’e bisiklet üzerinde girecekler.

ÖNCE EVLİLİK SONRA TRAKYA TURU

Tura katılacak olan bisikletçilerden Cihan Kaysit’in bugün (22 Nisan 2017) kendisi gibi bisiklet sporcusu Tuğba Yeşilduman ile dünya evine gireceği de öğrenildi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü