19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 22 Nisan 2017 16:53

VATAN PARTİSİ İLÇE BAŞKANI BOYER ULUSAL EGEMENLİĞİ KUTLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“Türkiye’nin önündeki sorunları iç kavgayla değil, milleti birleştirerek çözebiliriz”

VATAN PARTİSİ İLÇE BAŞKANI BOYER ULUSAL EGEMENLİĞİ KUTLADI

Vatan Partisi Didim İlçe Başkanı Bülent Boyer 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir basın bildirisi yayınları.

Boyer açıklamasında “Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. yılını oldukça gergin bir ortamda kutluyoruz” görüşüne yer vererek 16 Nisan günü yapılan referandum sonuçlarının hala tartışılıyor olmasına gönderme yaptığı açıklamasına şöyle devam etti; “ Doksan yedi yıl önce, Emperyalist devletler ve kuklaları Osmanlı Devletinin topraklarını işgal etmeye başladı. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, bu işgale karşı bağımsızlık mücadelesinin bayrağı Ankara'da kurulan Büyük Millet Meclisi’ne çekildi. Mustafa Kemal ve arkadaşları egemenlik “ Kayıtsız Şartsız Milletindir." diyerek bütün yetkileri Büyük Millet Meclisi’ne devretmişler, Büyük Millet Meclisi'ni her koşulda açık tutup, doğru kararlarla bağımsızlık mücadelesini başarıya ulaştırıp, Türkiye Cumhuriyetini kurmuşlardır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün, Bursa Nutku ve Gençliğe Hitabında çok açık olarak belirttiği  "İktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."   sözleri, bugünlerimize ışık tutmaktadır.”

Vatan Partisi İlçe Başkanı Boyer; “Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. yılını oldukça gergin bir ortamda kutluyoruz.

Milli egemenliğimiz, yabancı ülkelerin siyasal, kültürel ve ekonomik dayatmaları ve halk oylaması ile büyük ölçüde yara almış durumdadır…

İşte içinde bulunduğumuz yılın “23 Nisan”ını bu “bu ahval ve şerait içinde” gönül ferahlığı ile kutlayamıyor; ancak yaşıyoruz…” diye sürdürdüğü açıklamasında 16 Nisan kamplaşmasının  arkada kaldığını belirti ve bundan sonra yapılması gerekenleri de tarif etti.

Boyer ; “Bugün 16 Nisan öncesinin kamplaşması arkada kalmıştır.

Anayasa değişikliğine ilişkin Evet-Hayır olayı arkada kalmıştır ve kesinlikle arkada bırakılmalıdır.

Türkiye’nin geleceğini kurtaracak mevzi, Vatan Savaşı mevzisidir.

Bugün Türkiye’mizin önünde çözüm bekleyen üç sorun var:

Birincisi, Vatan Bütünlüğüdür. Dış tehditlere ve teröre karşı huzur için birleşeceğiz.

İkincisi, borç batağından kurtulmak ve üretim ekonomisine geçmektir. Bunun için işçi ve çiftçiden esnaf, zanaatkâr, sanayici ve tüccarımıza kadar bugünkü ekonomik zorlukları paylaşacak ve birleşeceğiz.

Üçüncüsü, komşularımızla birliktir. Bölgemizde dış tehdide ve teröre karşı komşularımızla birleşeceğiz.

Türkiye’nin önündeki sorunları iç kavgayla değil, milleti birleştirerek çözebiliriz” dedi ve

Konuşmasının son bölümünde; “Bize düşen görev Mustafa Kemal Atatürk'te birleşip, onun ve arkadaşlarının yolunda egemenliğin yeniden kayıtsız şartsız ulusun olmasını sağlamak, bu ülkenin çocuklarının tam bağımsız ve özgür bir ülkede nice mutlu Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramları kutlamaları için var gücümüzle çalışmaktır” diyerek tamamladı.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü