19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 22 Nisan 2017 16:54

VALİLER İLKOKULUNDA ÖĞRENCİLER BİLİM PARKINI ÇOK SEVDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

VALİLER İLKOKULUNDA  ÖĞRENCİLER BİLİM PARKINI ÇOK SEVDİ

Türkiye’nin ilk matematik müzesi Tales Matematik Müzesi ve Türkiye’nin ilk bilim parkı IQ Center Bilim Parkı’nı 20 gün boyunca Didim’deki okulları sıra ile gezmek ve  Didimli 11233 öğrenciye  ulaşmayı hedefliyor.   18 Mayıs 2017 Perşembe günü Selçuk Özsoy ortaokulunda sona erecek.

20 gün süresince Didim’deki okulları gezecek olan Tales Matematik Müzesi ve IQ Center Bilim Merkez’i okullarda öğrencilere derslerde teorik olarak gördükleri konuların bizzat yaşayarak ve temas ederek deneysel yöntemlerle öğretiyor.

19 Nisan gününden beri Valiler İlkokulu’nda  ve Valiler Ortaokulunda öğrencilerin öğretmenleri refakatinde Leonardo Köprüsünden Dişli Çarklara, Köpüklerle Geometri deneyiminden labirent’lere dört işlemden kesir problemlerine yaklaşık 22 konu anlatıldı. İlkokul öğrencilerine sayılar ve şekillerle matematik sevdirilmeye çalışıldı ve öğrencilerin dokunarak öğrenmelerine olanak verilen bu sergi öğretmenler tarafından da faydalı bulundu.

Önümüzdeki hafta boyunca Cumhuriyet İlkokulu ve Orta okulunda olacak olan bilim merkezi Akbük Arif Nihat Asya ve Nurullah Kocabıyık okullarını ziyaret edecek, Özel Yönder okulu ve Gazi İlkokulu ve Ortaokulu da hafta içinde okulda öğrencilerin ziyaretine açılacak.

Bilindiği gibi Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay   çocuklara önümüzdeki günlerde yapılacak olan bilim parkının da müjdesini vermiş. Didim’e kurulacak olan Thales Matematik ve Felsefe köyü için çalışmaların başlatıldığını bildirmişti.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü