20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 22 Nisan 2017 20:21

ÇOCUKLAR SALONA SIĞMADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ÇOCUKLAR SALONA SIĞMADI

Didim Halkoyunları Gençlik ve Spor Derneği (DAHUT) bu yıl 3.'nü düzenledikleri 23Nisan Uluslararası Çocuk festivali, başlangıcında yapılması planlanan Atatürk Anıtına çelenk koyma ve kortej yürüyüşünü hava muhalefeti dolayısıyla yapamasa da Didim Ticaret Odası Kültür merkezini tıka basa doldurdu.

22 Nisan günü Didim Belediye Düğün salonunda sergilen DAHOT fotoğraf Kulübünün  çocuk resimleri sergisi bu sefer de Didim Ticaret Oadsı fuayesinde sergilendi.

Uluslar arası katılımların son anda iptal edilmesi sebebiyle Sökeli kardeş folklor ekibinin katıldığı ve DAHOT'un Didim okullarında eğtim verdiği çocuklarla kutladığı festival saat 1'de başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan  etkinlikte ilk önce çocuk şarkıları hep birlikte söylendi ve sanatçıların son şarkısı tüm çocukların sahnede beraber şarkı söylemesiyle bitti. Daha sonra Didim'deki 9 okul'dan öğrenciler, hem çocuk şarkıları söylediler,hem de dans gösterisi yaptılar.

DAHOT bu yıl düzenlediği festivale katkı sağlayan okul müdürlerine ve öğretmenleri ile tüm çalışmalarında maddi ve manevi desteğini gördükleri İşadamı Naci Saygın'a teşekkür  belgesi ve çiçekler verdi.

Didim Jandarma Komutanı  Gürhan Kabakçı ve Didim Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Naşit Oskay'ında katıldığı festivalde hem DAHOT un kendi ekipleri, hem de okulların dansları büyük beğeni kazandı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü