20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 24 Nisan 2017 14:50

Didim Derbisi 2-2 sonuçlandı DİDİMSPOR ARTIK 1 AMATÖR’DE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Derbisi 2-2 sonuçlandı

DİDİMSPOR ARTIK  1 AMATÖR’DE


Mutlu Mersin hakemliğindeki  Didim Derbisi  23 Nisan 2017  günü saat 15.’de Atatürk Stadyumu yanındaki halı sahada başladı. Her iki takım yöneticilerinin yan yana gelerek güzel bir maç olsun ile başlayan ve Didimlilere güzel bir futbol sergilenmesi dilekleriyle sahaya yansıyan centilmenlik görüntüleriyle başladı.

Her  iki takım içinde maçın önemi vardı. Mücadele edilen Aydın 2 Amatör  Küme 4. Guruptaki başarının sürdürülmesi ve bir üst lige giden yolda başarı kazanılması idi.

Ev sahibi Altınkumspor  galibiyeti durumunda bir üst lige çıkma iddiasına devam edebilecek, Didimspor’un yenmesi ya da beraberli durumunda bir üst lige çıkma garantilenmiş olacaktı.

Mutlu Mersin’in düdüğü ile başlayan maç  Altınkumpor Didim Spor maçının ilk gölü   14 dakikada Didimsporlu 28 forma numaralı Deniz Yılmaz'a yapılan faulü  kullanan  Tamer'in vuruşunu  17 numaralı Hüseyin Sert filelere gönderdi. Böylece hakemin 2 dakika uzatma vermesi de sonucu değiştirmedi ve Didimspor hem ilk yarının hem de Didimspor’un skorunu belirledi.

Her iki takımında galibiyet planlamasıyla çıktığı  maçın ikinci yarısında beraberlik golü 3. dakikada  geldi. Altınkumsporlu 10 numaralı Ergin  kendisine gelen pası güzel değerlendirdi ve Didimspor filelerine gönderdi.

Hem centilmenliği hem de mücadeleyi elden bırakmadan devam eden  müsabakada futbolun mücadeleci ruhuna bağlı olarak zaman zaman gerginlikler yaşansa da seyircinin prim vermediği davranışlar maçı bozmadı.

İlk yarının ilk dakikalarında yediği gole 57. dakikada Didimsporlu Deniz cevap verdi ve  Didimspor öne geçti.

Didimli futbolseverlerin  ilgi gösterdiği maç heyecanla izlenirken sarı kartlarla hakem tarafından futbolcuların dikkatli olması istendi. Tribünlerdeki dostluk havası ile devam eden maçta 61. dakikada 9 numara Özgür Bayram skor 2-2 oldu.

Teknik adamlar yorgunluk belirtisi gösteren oyuncularını değiştirerek gol arama  peşine düştüler ve Dakika 75 de Didimspor ilk değişiklik hakkını kullandı    97 numara Paşa’nın yerine 77 numara Mehmet Kakça oyuna girdi . 79. dakikada da  Altınkumspor 11 numara Özkan Bolat’ın yerine 16 numara Fırat Elçi oyuna soktu.

Dakika 87. de maç başından beri agresif hareketleri ile dikkati çeken  Didimsporlu oyuncu İbrahim Demirci ikinci sarı kartını da görünce  takımın 10 kişi bıraktı.

+ 2 dakika uzayan Didim Derbisi  beraberlikle sona erdi. Böylece Didimspor Aydın bölgesi 1. Amatör lige çıkmayı garantiledi. Önümüzdeki hafta Söke İdmanyurdu’nu konuk edecek olan Didimspor, son hafta da deplasmanda 100 yıl ile oynayacak, Lider Güzelçamlı ile arasında 1 puan olan Didimspor, Güzelçamlı’nın mağlup olması halinde gurubu lider olarak tamamlama şansını  son haftaya kadar sürdürecek.

DİDİMSPOR : Emrah, Tamer, İbrahim, Mehmet Emre, Kemal, Burak Ethem, Turgay, Hüseyin, Deniz, Gencebay, Burak, Mehmet Kakça

ALTINKUM: Burak, Ömer, Hamdullah, Ferdi, Doğan, Salih, Zeynel Beycan, Onur, Özgür, Ergin, Özkan, FıratGoller :  48. Dakika  10 numara Ergin Berge   61. Dakika 9 numara Özgür Bayram

Didim Spor : 14. Dakika 17 numara Hüseyin Sert 57.dakika 28 numara Deniz Yılmaz

Sarı Kart:  Altınkum Spor : Burak Köksal, Özkan Bolat, Ergin Berge, Özgür Bayram,  Doğan Güzel,Hüseyin Sert , İbrahim Demirci

Kırmızı Kart :  İbrahim Demirci ( Didim)

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü