21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 24 Nisan 2017 14:50

DAHOT 23 NİSAN’IN HAKKINI VERDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DAHOT 23 NİSAN’IN HAKKINI VERDİ

Didim Halk Oyunları Gençlik Spor Derneği (DAHOT) 22Nisan günü Didim Ticaret Odasında düzenlediği 3. Uluslararası Halk Oyunları festivalinin ardından 23 Nisan coşkusunu Didim’de en güzel  taşayan topluluk oldu.

Orman kampında sabah kahvaltısıyla başlayan Festival, DAHOT ekiplerinin yaptıkları halk oyunları gösterileri ile devam etti.

Öğleden sonraya sarkan DAHTO festival pikniğinde DAHOT öğreticileri ve kursiyerlerinin birlikte halaylar çekip çeşitli oyunlar oynadığı pikniğe Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Didim Jandarma Komutanı Gürhan Kabakçı ve Didim Belediyesi Meclis Üyeleri ve DAHOT kursiyerlerin aileleri ve Fotoğraf Kulübü üyeleri katıldılar.

DAHOT Başkanı İlyas Aydur; “bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz festivalimize rezervasyon yaptıran uluslararası ekipler son dakikada katılımı iptal ettiler. Ancak festivalimizin uluslararası olma özelliğini koruduk Kültür Bakanlığı destekli festivalimiz bundan sonraki yıllarda da devam edecek, Söke’den Kardeş halk oyunları ekibi ile DAHOT Minikler ve Yıldızlar ekipleri ile derneğimizin eğittiği okullardan ekiplerin katılımıyla ve ruhuna uygun olarak festivalimiz yaptığımız düşünüyorum.

Orman Kampında Didim Belediyesinin desteği ile yaptığımız kahvaltı ve ardından pikniğimize çok sayıda Didimli katıldı bundan memnun olduk ve çocuklarımızla birlikte eğlendik, bize katılan kurum temsilcilerine teşekkür ediyorum.

 

Derneğimiz Didim’de geleneksel halk oyunlarının yaşaması ve unutulmaması için başta Ege yöresi oyunları olmak üzere tüm yörelerin eğitimlerini veriyoruz. Katıldığımız bir çok festivalde Didim’in adını gurula taşıdık ve taşımaya devam edeceğiz”

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü