22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 25 Nisan 2017 15:32

KUTSAL YOL YÜRÜYÜŞÜNE KATILMIYORUZ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KUTSAL YOL YÜRÜYÜŞÜNE KATILMIYORUZ

Didim Dağcılık ve Doğa Sporları Grubu 2014 yılında katkıları ve organizasyonu ile yaklaşık 200 kişi ile başlayan bugün 1000’lere ulaşan Geleneksel hale gelmesinin mimarı oldukları Kutsal yol yürüyüşüne bu yıl katılmayacaklar.

Didim Dağcılık ve Doğa Sporları Grubu adına gazetemize açıklamada bulunan Nusret Tankal; “Grup olarak Didim’in adını dağda bayırda, bisiklet üzerinde ve  her türlü doğa yürüyüş ortamında duyurmaya çalıştık, zaman zaman sportif amaçlı doğa yürüyüş etkinliklerinde bizlere zorluk çıkarılmasına, düzenlediğimiz gezi programlarına Aydın’dan ekipler  çağırarak müdahale edilmesine ve ceza kesilmesine, bu süreçte Didim turizmi adına yapılanları önlemesini istediğimiz, DİTAB ve Didim Belediyesinin tavrını protesto etmek için 3 yıldır katıldığımız ve mimarı olduğumuz  ‘Kutsal Yol Yürüyüşüne’ bu yıl yönetim olarak katılmama kararı aldık” dedi. .

Tankal; “bu sene ulusal düzeyde yapılacak olan yürüyüşle ilgili görüşlerimizi aktarmak  ve  yıl başında başka kulüplerle birlikte programa dahil olmak istedik,  çünkü yürüyüş kulüpleri programlarını sezon başında yaparlar, bu süreçte söylediklerimiz dikkate alınmadığı gibi bizimle bilgi de paylaşılmadı. Geçtiğimiz haftaya kadar günü net olmayan yürüyüş programından haberdar edilemediğimiz için resmi olarak programda olmadığımızın bilinmesini istiyoruz. Kulüp üyesi arkadaşlarımız kişisel katılabilirler ancak biz Didim Dağcılık ve Doğa Sporları Grubu Yöneticileri olarak katılmayacağız” dedi.

 

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü