20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 25 Nisan 2017 15:33

‘EFELER İÇİN SÖYLE-3’ KLİPİ TAM NOT ALDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

‘EFELER İÇİN SÖYLE-3’ KLİPİ TAM NOT ALDI

T.C. Efeler Belediyesi tarafından, Belediye Başkanı  Mesut Özakcan'ın isteği üzerine kuruluşundan bu yana geleneksel hale getirdiği 'Efeler için söyle' klibinin üçüncüsü, bu yıl tüm Türkiye'ye mesaj verdi. Klip izleyici ve dinleyiciler tarafından beğenildi.

Başkan Özakcan'ın isteğiyle belediyenin kuruluş yıldönümü onuruna çekilen kliplerin üçüncüsünde, Türkiye'nin 7 farklı bölgesine ait birbirinden güzel türkülere yer verilirken görsel olarak ta  Efeler ilçesinin çeşitli mahalleleri ve tarihi mekanlarının da çekimlerine yer verildi. Müzik yönetmenliğini Doğuş Can Topal ve 'Mix-Mastering' çalışmalarını Burak Usluer'in gerçekleştirdiği klipte, Trabzon yöresinden Gemiler Giresune, Tekirdağ yöresine ait Dramanın İçinde Yaparlar Pazar, Erzurum türküsü olan Bu Tepe Pullu Tepe, Diyarbakır ‘ın türkülerinden Makaram Sarı Bağlar, Ankara‘nın  Oyalı da Yazma Başına ile Aydın Bozdoğan yöresine ait Pazardan Aldım Halı ve Burdur yöresine ait Goca Çamın Gürlemesi parçalarına yer verildi.  Stüdyo çalışmaları, 4S müzik şirketi tarafından gerçekleştirilen ve yaklaşık 13 dakikalık klipte7 bölgenin yöresel giysilerini giyen 14 kişilik folklor ekibi ile birlikte 60'a yakın müzisyende sahne alıyor. "3'üncü yılında Efeler, Türkiye için söylüyor" başlıklı proje, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Birlik ve beraberlik, ölümden başka her şeyi yener "sözü ile başlıyor ve sonunda Çanakkale Türküsü söyleniyor. Klip "Efeler o gün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet'in yılmaz bekçileridir" denilerek sonlanıyor.

"BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERMEYE ÇALIŞTIK"

 

Efeler Belediye Meclisi'nin Nisan ayı meclis toplantısının ikinci oturumu öncesinde meclis üyelerine ve basın mensuplarına 'Efeler için söyle-3' klibinin CD'sini hediye edildi ve  ardından Başkan Özakcan, "Üçüncü kuruluş yıldönümümüz vesilesiyle 'Efeler için söyle-3' klibini hazırladık. Klipimizin içinde de, Türkiye'nin 7 ayrı bölgesinden türküler yer alıyor. Türkülerimizle; ülkemizin birlik ve beraberliğini ifade etmeye çalıştık. Klipimiz, Çanakkale Türküsü ile sona eriyor. Beğenilerinize sunuyoruz. İhtiyaç duyduğunuzda belediyemizin basın bürosundan da temin edebilirsiniz" dedi.                                                                         Haber: Erdem Özden

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü