20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 25 Nisan 2017 15:34

ŞEHİT SONER TURAN AKYENİKÖY’DE ANILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ŞEHİT SONER TURAN AKYENİKÖY’DE ANILDI

Didim Akyeniköylü 1977 doğumlu Soner Turan askerlik görevini yapmak için gittiği Bingöl ili Genç ilçesinde görevlendirilir, bölgedeki görevi sırasında 25 Nisan 1998 günü şehit düşer.

19 yıl önce şehit olan Soner Turan için dün (25 Nisan 2017) Akyeniköyde adının verildiği okulda, Okul Aile Birliği tarafından  bir anma töreni düzenlendi.

Törene Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Nazilli Belediye Başkanı Halil Alıcık, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Didim Jandarma Komutanı Gürhan Kabakçı, Didim Belediyesi CHP, Ak Parti ve MHP’li meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut, İlçe Müftüsü Ahat Taşçı ve bazı resmi kurum temsilcileri ile siyasi partilerin yöneticileri ve Akyeniköy sakinleri ve Şehit Turan’ın yakınları da katıldılar. Okul bahçesinde düzenlenen törenden ilk önce yemek  ikramı ve lokma hayrı yapıldı.

Okul bahçesinde devam eden törenlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ve Şehit Soner Turan İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Okul öğrencileri tarafından okunan şiirlerin ardından Kur-an’ı Kerim tilaveti ve Şehit Soner Turan için mevlit okutuldu.

 

Akyeniköy’de düzenlenen törende törene katılanları Şehit Soner Turan’ın ikiz kardeşi olan İlker Turan tek tek karşıladı ve anmaya katılmalarından dolayı teşekkür etti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü