17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 26 Nisan 2017 15:28

Öğretmenevi İnşaatı Başlıyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Öğretmenevi İnşaatı Başlıyor

Didim Altınkum'da İlkokul  Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı’na ait otel geçtiğimiz yıl bir balkonunun yıkılmasından sonra  yapılan  incelemelerde deniz kumundan imal edildiği anlaşılmıştı ve  bina endişe verici durum karşısında alınan kararla yıkılmış ve  tesislerde kapatılmıştı ve 16 Mart 2017günü düzenlenen bir törenle mevcut yerin öğretmen evi olarak yeniden tesisi edilmek üzere temeli atılmıştı.

Didim’de ilk kez uygulanan zemin iyileştirme yöntemi olan fore kazık yöntemi ile 18 adet kazık ile temel çalışmaları yapılarak işleme başlanıyor. Zeminden çıkan taban suyunun bertaraf edilmesinin ardından yükselecek olan tesis için hafta sonu İlksan  Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz ve beraberindeki heyet proje ekibi ile bir toplantı düzenledi.

Projenin başlaması ve devamında birlikte neler yapılabileceği ve taahhüt edilen süre ile ilgili zamanın verimli kullanılması konularında görüş alış verişinde bulunuldu.

Didim’deki ve  İlksan’ın ülkedeki  ilk tesislerinden olan  ve  yenilenmesinden sonra turizme kazandırılması ile 12 ay açık kalacak bir tesisi olacağını öğrenildi.

 

İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz'da Didim İlksan tesislerinin sandığın Türkiye’deki ilk tesislerinden olduğunu dolayısıyla önemli olduğunu söyledi.  Tesiste bina yaşlanmasına bağlı olarak  yaşanan aksaklıklardan sonra yönetim kurulunda alınan kararla kapatılıp daha sonra da kentsel dönüşüm uygulaması dahilinde yeniden inşa etme kararı aldıklarını 4.5 katlı 42 odalı bir tesis projesi hazırladıklarını yüzme havuzlu olacağını ve denize sıfır bu tesisin 3 yıldızlı bir otel konforunda olacağını, öğretmenlerin küçük birikimleri ile yine öğretmenlerin hizmetine sunulacağını  söyledi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü