20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 26 Nisan 2017 15:30

Didimli Çocuklar Bilime Buluşmaya Devam Ediyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didimli Çocuklar Bilime Buluşmaya  Devam Ediyor

Türkiye’nin ilk matematik müzesi olan Tales Matematik Müzesi ve Türkiye’nin ilk bilim parkı IQ Center Bilim Parkı, Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın girişimleri ile Didimli Çocuklarla buluşmaya  devam ediyor.

Didimli öğrencilerin, Matematik bilimini eğlenerek öğrenmesini sağlayacak olan Tales Matematik Müzesi ve IQ Center Bilim Merkez’i  Arif Nihat Asya ilköğretim okulunda ve Özel Yönder Ortaokulunda devam ediyor.

Leonardo Köprüsünden Dişli Çarklara, Köpüklerle Geometri deneyiminden labirent’lere dört işlemden kesir problemlerinin çeşitli objelerle anlatıldığı sergilerde   bilim meraklısı çocuklar, 50 ye yakın fen bilimlerine ait bilgiyi  eğlenerek öğreniyorlar.

Bilim ve Eğitim Şenliği Gazi İlkokulu, Gazi Ortaokulu, Gazi İlkokulu, Zeynep M.D. OTML, Akbudak Fevzipaşa İlkokulu, Yalıköy Ortaokulu, Akyeniköy İlkokul, Akyeniköy Ortaokulu, Akköy İlkokulu, Akköy Ortaokulu, Balat İlkokulu, Denizköy İlkokulu, Cemal Ergenekon Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve 15 Mayıstan  itibaren de 5 gün boyunca  boyunca Selçuk Özsoy’da olacak olan  Şenlik 18 Mayıs 2017 Perşembe günü Selçuk Özsoy Ortaokulunda sona erecek.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü