24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 28 Nisan 2017 15:57

KÖPEĞE ÇARPTI KAÇMADI/ TAKDİR EDİLDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KÖPEĞE ÇARPTI KAÇMADI/ TAKDİR EDİLDİ

Didim’de sokak hayvanına çarpan sürücü duyarlı davranıp kaza alanını terk etmedi.

Didim Cumhuriyet Meydanı yakınında karşıdan karşıya geçmekte olan bir köpeğe çarpan sürücü duyarlı davranarak olay yerinden ayrılmadı ve haber verdiği trafik polisleri ve haber verilen veterinerin gelmesine kadar olay yerinden ayrılmayan vatandaş takdir topladı. Olay yerine gelen 112 Acil servis ekibi de hayvana ilk müdahaleyi yaptı ve veteriner gelene kadar olay yerinde bekledi.

Olay yerine en yakın Veteriner kliniği olan Yakamoz Hayvan Kliniğinde Veteriner  Hekim Özgür Halis Gürses; “ Trafik kanununa 2011 yılında eklenen bir madde ile Yaralanan hayvanın hasar bildirimini en geç 24 saat içerisinde öncelikle sigortaya kabul muayenesini yapan veteriner hekime, ilgili veteriner hekime bildirememesi halinde veteriner hekime ve/veya poliçede kayıt altına alınan veteriner hekimlerden birisine bildirilmesi halinde  ve kazaya sebep olan sürücünün, sigorta şirketine veteriner hekim raporu ve hayvanın yaralandığını gösteren fotoğrafları ulaştırması  yaralı hayvanla ilgili bütün masrafları sigorta şirketleri karşılıyor. Bu bilinçteki vatandaşların çoğalmasını bekliyoruz” dedi.

 

Veteriner Gürses  tarafından olay yerinden kliniğe kaldırılan köpeğe yapılan muayene ve çekilen röntgen filmlerinden çarpma sonucu meydana gelen yaralanması ile ilgili tedavinin yapıldığı ve Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağına teslim edilen hayvanın tedavisinin ardından bırakılacağı öğrenildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü