19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 28 Nisan 2017 15:58

KanalD’de 2 SAAT BO­YUN­CA DİDİM

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KanalD’de  2 SAAT  BO­YUN­CA  DİDİM

Bugün başlayacak olan  VegFest’in tanıtımı için, festivale konuşmacı olarak ta katılacak olan Emin Çapa’nın  saat 6,30’da başlayan Sabah  Haberleri programında  yaklaşık 2 saat boyunca Didim’in tanıtımı ve festivalle ilgili bilgiler verildi.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Türkiye Vegan Vejetaryen Derneği Başkanı Ebru Arıman’ın da katıldığı programda Veganlığın felsefesi ve Didim’de yapılmasının önemi anlatıldı.

Belediye Başkanı Deniz Atabay Didim’de mübadele ile gelen vatandaşların mutfaklarının  geleneksel yemeklerin geçmişten beri Vegan beslenme kültürüne çok yakın olduğunu belirtti ve 66 tane Mübadil yemeğinin tanıtıldığı bir de kitap hazırlatıldığını belirtti.

Türkiye Vegan Derneği Başkanı Ebru Arıman’da Didim’in dünyadaki ilk vegan dostu kentlerden olduğunu belirtti ve Veganlığın et yemekleri düşmanlığı olmadığını sağlıklı doğaya ve hayvanlara saygılı bir beslenme kültürü olduğunu belirtti.

Didim’de 2 gündür çekimler yapan Emin Çapa’nın Akköy de geleneksel yemeklerin nasıl yapıldığına ilişkin röportajları ve Didim Belediyesin Aromatik ve Tıbbi Bitkiler serasından bilgilerde verildi.

 

Röportaj boyunca fonda 3. Koyda iskeleden bayrak sallayan bir vatandaşın bu eyleminin güneydoğuda gece karakollara yapılan saldırıyı sessizce protesto eden bir Didimli olduğu da öğrenildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü