24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 28 Nisan 2017 15:59

LİSELER ARASI GÜREŞ ŞAMPİYONASI DEVAM EDİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

LİSELER ARASI GÜREŞ ŞAMPİYONASI DEVAM EDİYOR

Didim’de düzenlenen 17-18 Yaş Okullar arası Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası 27 Nisan 2017 günü başladı.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı’nın 2017 yılı faaliyet programında yer alan 17-18 Yaş Okullar arası 17-18 Yaş Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası  Didim Kapalıspor salonunda   54 ilden 391 sporcu katılımıyla başladı.

Şampiyonanın grekoromen stildeki müsabakaları sona erdi ve 9 ayrı kilogramda yapılan müsabakalarda şampiyon olanlara madalyaları verildi ve takım halinde şampiyon olan  guruplara da kupaları verildi.

İki gün süren ve 170 güreşçinin katıldığı grekoromen stilinde 90 sporcu mindere çıktı. Dün yapılan ve 34  güreşçinin minderde  mücadele verdiği  final karşılaşmalarında  46 kg’da Siirt bölgesinden Veysi Tiz şampiyon olurken, Hanifi Orcan, Alpaslan Koca Seyithan Kulçep  dereceye girdi dercceye girenlerin ve şampiyonun madalyalarını Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut verdi. 50 kg’da Kayseri bölgesinden Ali Bayram Kor şampiyon oldu, Azım Shakhmuradov, Emre Tıncer ve Oguzhan Uygun dereceleri paylaştı bu gurubun madalyalarını da İlçe Spor Müdürü Hüseyin Ulusoy verdi.  55kg’da şampiyon Çorum Bölgeden Hamdi Erdoğdu oldu ve Erol Yüksel, Muhammed Sağlam ve Cemal Şen  dereceye girdi . 60 kg’da  Manisa bölgesinden Kerem Kamal şampiyon oldu ve Muhammed Özer, Zekeriye Güven ve M. Emin Kara dereceye girdi. 66 kg’da İstanbuldan Furkan Sonkur Şampiyon olurken, Furkan Yıldız, Murat Kızılağıl, Mehmet Ali Arık dereceleri paylaştı. 70 kgmın şampiyonu Manisa bölgesinden Kaya Doğan olurken, Veli yılmaz, Serkan Tosun, Al Bahattin Karaman dereceleri paylaştı. 84 kg müsabakasında  yine İstanbul’dan Ali Hunç şampiyon oldu ve Batuhan Calbay, Hüseyin Çakmak, ali Osman Erbey, dereceleri paylaştı. 96 kg müsabakalarından Hasan Çevik şampiyon oldu ve Hikmet Akşit, Ali Varul, Kerem Özbek derece yaptı, ağır sıklet 120 kg’da İstanbul Bölgesinden Fatih Bozkurt altın madalyanın sahibi olurken, Gümüş madalyayı Hasan Tahsin  Özden aldı, bornz madalyaları da Metin Tomurcu ve Kadir Hur aldı.

Grekoromende 44 ilden güreşçiler mindere çıkarken takım halinde şampiyonluklar için verilen kupalardan 1.liği 39 Puanla Konya , 37 puanla Manisa, 34 Puanla Rize alırken 4.lüğü 32 puanlı Bursa takımı  aldı.

Didim Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy,   Didim’de gerçekleştirilen 17-18 Yaş Okullar arası Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’na katılımın yüksek olduğunu Şampiyonaya 170’i Grekoromen güreş stili, 221’i ise serbest güreş stili olmak üzere 391 güreşçinin katıldığını belirtti.

 

Dün akşam teknik toplantısı yapılan ve  bugün (29 Nisan 2017) başlayacak olan serbest güreş şampiyonasının çeyrek final ve yarı final müsabakaları yapılacak ve 30 Nisan günü serbet stilde mindere çıkan güreşçiler final için mindere çıkacaklar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü