19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 29 Nisan 2017 18:51

1 MAYIS ÖNCESİ DAYANIŞMA YEMEĞİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

1 MAYIS ÖNCESİ DAYANIŞMA YEMEĞİ

KESK'e bağlı Eğitim Sen geçtiğimiz hafta sonu  (28Nisan 217) 1 Mayıs Öncesi Hayır Kazandı sloganı ile   dostluk ve Dayanışma yemeği Düzenledi.

Deniz Restoranda düzenlenen ve 300'e yakın katılımcının olduğu gecenin açılış konuşmasını yapan Eğitimsen Didim Temsilcisi ve ihraç edilmiş öğretmen olan Turgay Elçi, verdikleri haklı mücadele sonunda kanunsuz bir şekilde ihraç edilmelerinin ardından Didim'de ilk günden beri dayanışma gösteren ve kendilerine destek olan herkese teşekkür etti. Bizi yalnız bırakmadınız size  teşekkür ediyoruz dedi ve görevden alınan ve ihraç edilen  kamu çalışanlarını sahneye davet etti. Onlar adına da sizlere teşekkür ediyorum diyen Elçi daha sonra Eğitim Sen üyesi olan ve emekli olan üyelerine plaket törenine geçildi.

Eğitim Sen üyesi olarak emekli olan öğretmenler KESK li olmaktan guru duyduklarını emekli olmalarına rağmen emek mücadelesinde geri durmayacaklarını belirttiler ve plaketlerin kabul ettiler.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılı başında Didim Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında kendilerine verilmek istenen plaketi ve ödülleri kabul etmeyen ve arkadaşlarımızı ihraç edip bize plaket veremezsiniz ödülünüzü ve plaketinizi kabul etmiyoruz dediklerini belirten öğretmenler sendika plaketini gururla taşıyacaklarını belirttiler.

1 Mayıs günü Cumhuriyet Meydanında toplandıktan sora miting alanına kadar yapılan yürüyüşün ardından  miting yapılacağı ve eylemem tüm demokrasi platformu bileşenlerinin yüksek katılımlı desteği istenildi.

Konuşmaların ardında  canlı müzik eşliğinde halaylar ve türkülerle eğlence ye devam edildi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü