19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 01 Mayıs 2017 16:23

DİDİMSPOR ÇIKIŞI GARANTİLEDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİMSPOR ÇIKIŞI GARANTİLEDİ


Didimspor hafta sonu Söke İdman Yurdu ile yaptığı maçı  kazanmasının ardından Aydın 2 Amatör kümeden , yeni Aydın 1. Amatyör lige çıkışı garantiledi.

Son bir hafta kala  aldıkları 3-2’lik galibiyet takıma yeni bir motivasyon oldu.

Didim Atatürk Stadyumu çim sahada yapılan karşılaşma takımların güçlerinin birbirine denk olmasından dolayı zevkli geçti. Saat 15.00 de başlayan maçı Hakem Salih Aytaç yönetti.

12. Dakika Didimsporlu  Tamer Yıldız'ın Asistini 92 forma numaralı Turgay Durur gole çevirdi. Erken gelen gol her iki takımı da strese sokmasına rağmen  ilk yarı başka gol olmadı. İlk yarı boyunca Sökespor kaptanı Ali Mecu’nun kendi takımını geren davranışları tribünlerde karşılık bulmadı.

İkinci yarıya soyunma odasında aldıkları hızla başlayan Söke İdmanyurdu  ilk dakikalarda 8 forma numaralı Sökeli Nihat Mala’nın gölüyle beraberliği yakaladı.  Sökenin bu golüne 5 dakika sonra cevap veren Didimspor Deniz yılmazın klas hareketleri ile skoru 2-1’e çıkardı.

Sökeidman Yurdu oyuncularının paniklemesi ile 53. Dakika 17 Numara Hüseyin Sert ellem müdahale sonucu verilen  penaltıyı fileyle buluşturdu .

Didimspor’un skoru olan 3 gole  kavuşmuşken  son dakikalarda  hakem Salih Aytaç’ın elle müdahale var diye verdiği penatlı kararını Sökeli Mehmet Al  gole çevirdi. Duraklama olarak 3 dakika uzatmalarda gol gelmeyince maçın skorunu 3-2 olarak belirledi.

Didimspor; Emrah, Tamer, Mehmet Efe, Kemal, Burak, turgay, Hüseyin, Deniz, Burak, Mehmet, Olcay

Söke İdman Yurdu;  Ahmet, Fevzican Emrah, Hüseyin, Musa, Medeni, Bahadır, M.Ali, Nihat, Levent

Sarı Kartlar;

M.Emre Kamacı, Olcay Şahin ,  Şiyar Elden, Bestami Bulunmaz (Didimspor)

Nihat Malay , Ali Mecu  (Söke İdmanyurdu)

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü