19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 01 Mayıs 2017 16:23

ZEYNEP CASALİNİ SAHNEDE VEGANLIKTAVSİYE ETTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ZEYNEP CASALİNİ SAHNEDE VEGANLIKTAVSİYE ETTİ

 

Didim Vegan ve Vejetaryen Festivalinin 29 Nisan günü yapılan açılışı ve festival alanıdaki etkinlikler aynı gün gece’de yapılan konserle taçlandırıldı.

 

Didim Belediyesi, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği Türkiye Vegan ve Vejetaryen Derneği, Turizm Araştırmaları Derneği ve işbirliğiyle   düzenlenen Vegan Festivalinin ilk günü Zeynep Casalini akşam verdiği konserle tamamlandı. Konsere ile festivale katılanlar  ve Didimliler yoğun ilgi gösterdi.

Didimli yerel gurupların Casalini öncesi verdiği konserlerde Didimlilerden büyük beğeni aldı.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan  Zeynep Casalini kendisinin de Vegan olduğunu belirtti ve festivale sahip çıkılmasını ve doğaya ve hayvanlara saygılı bir yaşam istediğini belirtti.

 

Sahneden hayranlarına  mesajlar veren  Casalini “Herkesin Vegan olması  gerektiğini düşünüyorum. dünyaya zarar veren tek canlı insan, insan olmadığı zaman gezegen 100 yıla kalmadan bambaşka harika bir şey haline gelir” dedi.

“İnsan, insanlığını bilse zaten her şey çözülecek, egolardan vazgeçilse herşey yoluna girecek  yani topraksın başka yok yani topraktan geldik toprak olacaksınız başka yok yani. Bunu unutmamak lazım” dedi ve “Yok proteini nereden alacağım, yok vegan olmak çok pahalı, gibi inanışlar olduğun , ancak hiçte zor ve pahalı değil , okumamaktan bilmemekten ortaya çıkartılan laflar, benim beş buçuk yaşında bir kızım var o da vegan ben çok mutluyum ve iyi de bir hayatım var, o yüzden sizlere tavsiye ediyorum.”dedi.

 

Casalini yaklaşık 2 saate yakın sahnede kalarak sevenlerini isteklerini de söyleyerek coştururken, konserin sonunda Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Sanatçı Zeynep Casalini’ye çiçek verip Didimliler adına teşekkür etti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü