20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 02 Mayıs 2017 15:48

4. TUNİNG FESTİVALİ HAZIRLANIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

4. TUNİNG FESTİVALİ HAZIRLANIYOR

Katılımcıları her yıl artarak devam eden Didim Tuning festivali bu yıl 20-21 Mayıs günlerinde Altınkum Yalı Caddesinde yapılacak, Ses ve aksesuar değişikliği ile  arabalarında değişiklikler yapan modifiye tutkunları  , Aydın, İzmir, Antalya, İstanbul gibi Türkiye'nin bir çok yerinden modifiyeli araçlar ile katılmayı planlıyorlar.

Didim Otomobil ve Motor Sevenler Derneği öncülüğünde düzenlenen Festivalde Modifiye araç tutkunları Didim’de bir araya gelecek. Araçların görüntü ve ses sistemleriyle ilgiyi üzerlerinde toplarken, 800'ün üzerinde aracın Didim’e bu festivale gitmesi bekleniyor. Festivalin organizatörü  Didim Otomobil ve Motor Sevenler Derneği Recep Akan’dan alınan bilgiye göre şu ana kadar 700 araç kayıt yaptırdığı, son güne kadar bu sayının 100’i geçeceğini tahmin ettikleri öğrenildi.

Araçların ses sisteminin yanı sıra, çelik jant, kaporta ve tamponlara özel kaplama, motor ve egzozlara yapılan özel bakımlar ile araçların ses ve görüntüleri karşısında katılımcıların heyecanlı anlar yaşaması  amaçlanan festival boyunca kurulan sahnede dans gösterileri, DJ performansları  anlaşmaları devam eden bir de sanatçı ile eğlenceli hale getirilmesi planlanıyor. .

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında yapılan ve Çamlık mevkiinde gerçekleşen festival bu sene kaymakamlığında desteği ile Altınkum Yalı Caddesi üzerinde yapılacak.

Festivalle ilgili belirlenen kurallar ile ilgili bilgiler şöyle:  Fuar Alanı Didim Altınkum Plajı'dır.  Fuar Alanı değişmeyecektir.  Araç katılımı için ''Didim Tuning'' sayfasına ya da '0555 838 08 68' nolu telefona Whatsapp'tan araç resimleri atılması gereklidir.  Başvuru için olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacaktır.  Başvuru yapmadan katılım gerçekleştiren kişilerin araçları gerekli kriterlere sahip ise fuar alanına giriş sağlayabilecektir. Araç girişleri 19 Mayıs Cuma 23.00'dan itibaren yapılacaktır. -Etkinlik 21 Mayıs Pazar 23:00'a kadar devam etmektedir. Çadır, stand kurmak isteyenler 19 Mayıs Cuma öğleden sonra fuar alanına giriş yapabilirler. Fuar Alanında lastik yakmak, egzost patlatmak, taşkınlık yapmak vs yasaktır -Fuar alanında kurallara uymayan kişiler derhal fuar alanı dışına çıkarılacaktır.

Didim Tuning Otomobil ve Motosiklet Sevenler Derneği Başkanı Recep Akan; “Didim Tuning olarak bu yıl 4.'sünü düzenlediğimiz ve geleneksel hale gelen bu festivali düzenlemekteki amacımız bu işe gönül veren ve meslek edinmiş kişileri bir araya getirmek ve Didim'in tanıtımını en iyi şekilde yapmaktır. Festivalimiz 2 gün sürmektedir. Türkiye'de düzenlenen modifiye etkinliklerinden farklı olarak buraya gelen insanlar hem modifiye festivalini en iyi şekilde yaşamakta hem de ilçemizde dünyaca ünlü Altınkum Plajı'nda ailesiyle tatil imkanı bulmaktadır. Araçlar dostluklar arasında bir köprü ve araçlarımız sayesinde dostluklarımız pekişiyor. Ayrıca düzenlediğimiz bu etkinlik araba sevdası olan kişileri ve özellikle gençlerimizi daha yasal sınırlar çerçevesinde bir araya getirerek ve illegal yarışlardan uzaklaştırmaktadır. Yaptığımız etkinliklerde bize her anlamda desteğini esirgemeyen Didim Kaymakamı Sayın İskender Yönden'e katkı ve desteklerinden dolayı şahsım ve Didim Otomobil ve Motosiklet Derneği adına teşekkür ediyorum” dedi.

Didim Tuning Otomobil ve Motosiklet Sevenler Derneği Başkanı Akan; “ şu ana kadar otel rezervasyonları ile ilgili bir çok görüşmemiz oldu, şehir dışından gelecek bazı dostlarımız hafta başından itibaren rezervasyonlar yaptırdı, hem festivale katılacaklar hem de Didim’de tatil yapma imkanı bulacaklar. Didim’deki resmi kurum ve STK temsilcilerinden festival öncesi çok sıcak ilgi gördük, bu ilginin devam edeceğini umuyoruz, halen devam etmekte olan bir sanatçı ile görüşmelerimiz sürüyor, bazı STK’lar sponsor olmak istediklerini belirttiler, kendilerine şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Festival sonunda katılan bütün ekiplere katılım plaketi verilerken, yapılan değişikliklerin teknik ve estetik  değerlendirmesinin yapılacağı  yarışmalarda dereceye girenlere de kupa verilecek.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü