22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 02 Mayıs 2017 15:49

Kitapsever Juniorlar bir araya geliyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Kitapsever Juniorlar bir araya geliyor

KİTAP SEVGİSİ BULAŞTIRDILAR

Didim Kitapseverler kulübü  okullarda ve kütüphane geziler ve Cumhuriyet Meydanında toplu halde kitap okuma etkinliği yaparak, okullarda ve sınıflarda kitap dağıtıp toplu kitap okuma ve sınıflara kitap hediye etmişler böylece  bir çok Didimliye yeniden kitap okuma alışkanlığı verirken, bunlardan etkilenen çocuklarda büyüklerini örnek  alarak kendi aralarında “Didimli Kitap Sever Juniorlar Gurubu” kurdular.

Kitapseveler kulübünün etkinliklerinden etkilenen Didimli 6. Sınıf öğrencilerinden bir gurup kendi aralarından her ayın 2. Salı günü bir ayara gelerek topluca kitap okumak ve okudukları kitapları büyükleri gibi birbirlerine anlatmak için karar vermişler ve Didimli Kitapseverler Kulübünün buluşma yeri olan Cafe Mania ile görüşerek kendileri de burada buluşmak istediklerini belirtmişler.

Kitapsever Juniorlar yaptıkları ilk toplantıda “Mucize”  isimli kitabı Nisan ayı kitabı olarak   belirlemişler ve önümüzdeki hafta Salı günü bir araya gelerek bu kitap hakkında görüşlerini birbirleriyle paylaşacaklar ve  Mayıs ayı kitabını belirleyecekler.

Didim Kitapseverler kulübü üyeleri çocukların bu davranışından etkilendiklerini ve çok sevindiklerini ellerinden gelen yardımı  yapacaklarını belirttiler.

Güzel işler çıkıyor ortaya hem de nasıl güzel.  Doğru yolda ilerlediğimizi gösterdi bu çocuklar bize Bizi örnek alan bir grup 6. Sınıf öğrencisi kendi yaş gruplarının oluşumunun temelini atmışlar adına da Kitap Sever Juniorlar Didim Demişler.  Her ayın 2. Salı günü toplanıp belirledikleri ayın kitabını sohbet edeceklermiş Cafe Mania'da   Mayıs ayı kitabı olarak Mucize'yi seçmişler  Bize düşen bu arkadaşlarımızı sonuna kadar destekleyip Kitap sevgilerine ortak olmak.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü