17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 02 Mayıs 2017 15:49

LİSELER ARASI GÜREŞ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

LİSELER ARASI GÜREŞ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

HAFTA SONU TRİATLON ŞAMPİYONASI VAR

Didim’de düzenlenen 17-18 Yaş Okullar arası Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası 27 -30 Nisan günlerinde yapıldı.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı’nın 2017 yılı faaliyet programında yer alan 17-18 Yaş Okullar arası 17-18 Yaş Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası  Didim Kapalıspor salonunda   54 ilden 391 sporcu katıldı.

28 Nisan günü ilk ayağı olan grekoromen stildeki müsabakaları sona erdi ve 9 ayrı kilogramda yapılan müsabakalarda şampiyon olanlara madalyaları verildi ve takım halinde şampiyon olan  guruplara da kupaları verildi.

Ardından yapılan ve 2 gün süren serbest stildeki müsabakalar Kaymakam İskender Yönden’in de izlediği final müsabakaları ile sona erdi.

Final müsabakaları öncesi bilgi veren Didim Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy,   Didim’de 4 gün boyunca gerçekleşen  17-18 Yaş Okullar arası Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’na   170’i Grekoromen güreş stili, 221’i ise serbest güreş stili olmak üzere 391 güreşçinin katıldığını teknik adamlar ve hakemlerle birlikte yaklaşık 500 kişinin Didim’e geldiğini belirtti ve güreş müsabakaları boyunca fırsat bulan takımlar Didim’i de gezdiler” dedi.

Didim’de bu şampiyonanın ardından 6-7 Mayıs 2017 günlerinde de Triatlon Federasyonun düzenlediği Türkiye şampiyonasının bir ayağı Didim’de yapılacak, bu etkinliklerde de  yüzlerce sporcu ve aile Didim’i tanıma fırsatı bulacaklar.

Triatlon müsabakalarında Altınkum’da yapılacak yüzme  etabının ardından 10 km’lik  bisiklet li etabtan sonra yeniden Altınkum  sahile inen sporcular burada da koşu etabını tamamlayacaklar.  koşu etabı ile dereceye girenler belirlenecek.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü