18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 02 Mayıs 2017 15:50

ÇOCUK AKADEMİSİNE TEMA DOSTU OKUL GÖRSELİ VERİLDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ÇOCUK AKADEMİSİNE TEMA DOSTU OKUL GÖRSELİ VERİLDİ

TEMA Vakfı Aydın’da ilk kez  TEMA Gönüllüsü Okul Görselini Didim’de Çocuk Akademisi’ne verdi.

Bir kurumun tüm çalışanları ve eğitim görenlerin tümünün "TEMA Gönüllüsü" olması durumunda TEMA Vakfı Genel Merkezi tarafından verilen "Bu Kurumun Çalışanları TEMA Gönüllüsü Olmuştur" görseli verilmesi uygulaması kapsamında Aydın genelinde görsel almaya hak kazanan ilk eğitim kurumu Didim Çocuk Akademisi oldu.

Görselin okula teslim edilmesi ve öğrencilere TEMA gönüllüsü kartı ve TEMA rozeti  verilen törende okul  yetkililerine de görseller teslim edildi.

TEMA Aydın İl Temsilcisi  Mehmet Özdemir  ile  Didim Temsilcisi Salih Bozkurt ve vakıf yetkilerinin de katıldığı törende çocuklara TEMA gönüllüsü oldukları ve günlük hayatlarında çevreyi temiz tutup doğayı korumak gerektiği anlatıldı.

Çocuklara kartları verilmesinin ardından okul yetkililerine  TMEA belgesini veren Vakfın aydın Temsilcisi Mehmet Özdemir, ilk kez verdikleri bu ödülün Didim’de çocukların eğitim gördüğü bir kuruma verilmesinden heyecanlandığını belirtti ve  doğaya sevgi ve saygı küçük yaşlardan verilmelidir, bu kurum bu anlamda çaba gösterdiği için değerlendirmelerimizde kendilerine layık gördük, kabul ettikleri için teşekkür ederim” dedi.

Vakfın Didim Temsilcisi Salih Bozkurt’ta daha önce Çine temsilciliğini yürüttüğünü, Didim’de bu görseli vermekten ve bu önemli belgenin verilmesinin kendisine kısmet olmasından memnun olduğunu belirtti. Okul yöneticilerine ve öğrenciler ile öğrenci velilerine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Bozkurt, 5 Mayıstan başlayıp 5 Haziran çevre gününde sona ermek üzere başlatacakları atık yağ toplama kampanyasını Mahir Özgür Damar İlköğretim okulundan başlatacaklarını , bu kampanya boyunca elde edilecek olan atık yağlardan Çevre gününde dağıtılmak amaçlı sabun elde edeceklerini, böylece çocuklara bazı doğal ürünlerin nasıl bertaraf edilmesi ile ilgili farkındalık çalışması yapacaklarını belirtti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü