14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 03 Mayıs 2017 16:20

BELEDİYE MECLİSİNDE KENT ESTETİĞİ ÖNERİSİ ERTELENDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BELEDİYE MECLİSİNDE KENT ESTETİĞİ ÖNERİSİ ERTELENDİ

Ücretsiz Cenaze Hizmetlerine Komisyon Karar Verecek

Didim Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince dün (03/05/2017)  saat 14:oo'de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda toplandı.

Murat Parmaksız, Onur Cağlar ve Hatice Gençay’ın mazeretli olarak katılamadığı toplantıyı açan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay 5 gündemli maddeye başkan yardımcısı Salih Bankoğlu’nun ek bir gündem maddesi oylaması yapmadan önce gündem hakkında bilgi sahibi olmadıkları belirten meclis üyelerinin ek gündem maddesinin okunması önerisi üzerine  gündem maddesi okutuldu.

Gündem maddesinde zaman zaman imar konularında öne çıkan durum olduğu tespit edildiği belirtilen  Turizm alanları, Tatil köyleri ve serbest alanlardaki kat yüksekliği benzeri konuların kentin estetiğini ve siluetini bozmayacak şekilde yeniden düzenlenmesi önerisi okutuldu. Ancak Meclis üyelerinin ek gündem maddesinin kendilerine geç ulaştığı için Haziran oturumunda gündeme alınması öneri sahibinin önerisini geri çekmesi istendi, geri çekilmez ise red oyu vereceklerini erken açıklayan Ak Partili üyeler ve MHP li üyelere DSP’li Mustafa Kıray ve CHPli Meclis üyesi Hasan Yavuz’un destekleyip red oyu vermesiyle,  öneri ek gündem olarak alınmadı.

Gündem maddelerine geçildi. Gündemin ilk maddesi olan, 2016 Mali yılına ait Kesin Hesabın görüşülmesi, plan bütçe Komisyonuna sevk edildi. Geçen meclis toplantısında  Belediye Meclis İmar Komisyonuna sevk edilen; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 31.03.2017 tarih ve 746 sayılı yazısında konu edilen “945 ada 3,4,5 parselde imar planı değişikliği teklifi”ne ait imar komisyonu raporu için süre istenmesi kararı da oy birliği ile kabul edildi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 2belediyenin seramik atölyesinde yapılan kent mobilyaları ve hediyelik eşyalarla ilgili “Fiyat Tarifesi belirlenmesi” konulu yazısı ve geçtiğimiz senelerde ücretsiz olarak verilen cenaze hizmetleri yanı sıra defin sırasında gerekli olan bazı malzemelerinde yine ücretsiz verilmesi hakkında meclisin tekrar karar vermesi isteği  Plan Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

 

ADM Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin Akbük’te yeni yerleşim yerlerinin çoğalması ve abone sayısının artması dolayısıyla yeni AG, OG trafo yeri plan değişikliği teklifinin görüşülmesi gündem maddesi de İmar Komisyonuna gönderildi. Meclis mayıs ayı 1. Oturumunun gündem maddeleri bitti için Başkan Atabay, Mayıs ayı 2. Oturumunu 5 Mayısı Cuma günü saat 10,30’da yapılacağı açıklaması ile toplantı sona erdi.

Son değişiklik Perşembe, 04 Mayıs 2017 07:33
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü