14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 04 Mayıs 2017 15:37

ÜNİVERSİTEL ÖĞRENCİLER İKİNCİ BİR İŞ SAHİBİ OLDULAR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

ÜNİVERSİTEL ÖĞRENCİLER  İKİNCİ BİR İŞ SAHİBİ OLDULAR

Didim Marinada faaliyet gösteren Okenos Dalış Okulu tarafından hazırlanan,  Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile "İkinci bir Meslek" projesi ilk mezunlarını verdi.

Ocak 2017 de başlayan 1 yıldız dalıcı ve 2 yıldız dalıcı eğitimleri 3 bölümde tamamlandı. İlk bölüm teorik çalışmadan oluştu. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu TSSF dalıcı kitabı ve görsel ders ve eğitim videoları ile Şubat ayı süresinde tüm teorik çalışmaları tamamladıktan sonra. Mart ayı ile beraber Sığ Su çalışmalarına geçildi.

Okulun eğitmenlerinden olan Sinan Karabacılı eğitimlerle ilgili olarak verdiği bilgilerde “Havanın ve denizin izin verdiği her gün, özel kışlık dalış elbiseleri ile DMarin Bluepoint mevkiinde tamamladık.
Nisan ayı ile birlikte 3.koy eğitim istasyonumuzdaki resife dalışlar yaparak Açık Su Eğitimlerini bitiren bu genç arkadaşlarımız Başarılı bir şekilde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 1 yıldız ve 2 yıldız dalıcı belgelerine sahip oldular” dedi.

 

Dalış eğitmeni Karabacılı kurs harcamalarının tamamen öğrencilerin kendileri tarafından karşılana bu proje  için “ bu öğrenciler hem yeri bir macera hem de yeni bir meslek, hem de dalış camiamız için turizm, müşteri ve hizmet konusunda üniversite mevzunu genç dinamik iş gücü yarattı.
Didim MYO hocalarına ve bu genç arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum ve  yeni hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü