22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 04 Mayıs 2017 15:38

CHP’Lİ BEKAR GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi  Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisin genel ve yerel İktidarı”

CHP’Lİ BEKAR GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Didim CHP Eski ilçe başkanlarından ve yeni dönem siyasetinde adından bahsettiren işadamı Mustafa Bekar,  referandum sonrası CHP içindeki durumu değerlendirdi ve önerilerini bir mektupla CHP Genel Merkeziyle e ve Didimlilerle paylaştı.

Bekar basınla da paylaştığı mektubuna; “Cumhuriyet Halk Partisinin referandumda aldığı sonuç YSK’nın bütün yasa dışı uygulamalarına ve hukukun ayaklar altına alınıp çiğnenmesine rağmen %48.5 başarılı bir sonuç olduğu tartışma götürmez. Bugün bu sonucu tartışmaya açanlar Cumhuriyet Halk Partisi ni barajın altına bırakanlar ve %20’lere sabitleyenlerdir” sözleriyle başladı.

Yeni süreçle ilgili değerlendimesini de; “CHP seçim stratejisi olarak tartışmalara, polemiklere girmeden siyasi rakiplerine hakaret etmeden yalnızca yıllarca sürdürülen kavgacı muhalefeti başka bir boyuta taşıyarak toplumla bütünleşebilmiştir. Bütün eksikliklere ve imkansızlıklara rağmen bu sonucu çıkaran Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve ekibini kutluyorum” diyerek  sürdürdü.

CHP’de başlatılan erken genel kurul ve bazı milletvekillerinin disipline sevk edilmesi ile başlayan tartışmalara da;  “Şimdi sıra %48,5 bir arada tutacak stratejiler geliştirmekte ve bu oy oranını daha yukarıya taşımaya gelmişken Baykal ve Sağlar ekibi Tayyip Erdoğan'ın seçim meydanlarında provokasyona getiremediği bu çatlamayı oluşturamadığı CHP yi parti içinden bir tartışma yaratarak ve bu dumanlı havadan yararlanarak acaba parti yönetimini ele geçirebilir miyiz sevdasına kapıldılar. Arkadaşların bu takındıkları tavırla Tayyip Erdoğan’ın başkanlığına verdiği katkıyı hesaplıyorlar mı? Gün kişisel ikballerin peşinde koşmak günü değil toplumun yarısını oluşturan bu muhalefeti bir arada tutma ve daha yukarıya taşıma günüdür.” Diyerek açıklama getirdi.

 

“Cumhuriyet Halk Partisinin kongre süreci başlamış olması Cumhuriyet Halk Partililere söyle bir görev yüklüyor” diyerek CHP’deki erken genel kurul hakkında da “Bütün ilçelerde ve illerde Genel Merkezin arkasında duracak ve Genel Merkezle bütünlük içinde çalışacak kadroların yönetimlere gelmesini sağlamaktır. Özellikle Aydında Genel Merkeze karşı oluşumları destekleyen Afyonu öteye geçerken Gn. Merkezin safına geçen oportünistlere karşı dikkatli olacağız. Aydında sahalara inmeden çıkan hayır oyları üzerinden yeni ikbal arayanlara fırsat vermeyeceğiz. Çok partili sisteme geçildikten sonra 67 yıldır ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi iktidara bu kadar yaklaşmışken parti içinde kronik hizipçilere fırsat vermeyeceğiz” diyen Mustafa Bekar; “2019 yerel ve Genel seçimlerinde tek yumruk ve bütün halinde gideceğiz. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi  Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisin genel ve yerel İktidarı” diyerek mektubunu tamamladı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü