19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 05 Mayıs 2017 15:07

HAYDİ TRİATLONA

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HAYDİ TRİATLONA

 

Triatlon Federasyonu, Gençlik Spor Bakanlığı İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Didim Beleidyesinin ortaklaşa hazırladıkları ve şampiyonlarının uluslararası yarışmalarda kendini göstereceği 2017 sezonunun ilk Triatlon yarışı olan Didim Triatlonu Yarın (7 Mayıs 2017 Pazar) yapılacak.

Bugün sahada incelemeler yapacak olan teknik heyet hazırlıkları inceleyecekler ve saat 19’da makarna partisi ile startı verecekler.

Yarın sabah saat 08:45’de Elitler Erkekler, 08,48’de Elit Kadınlar kategorilerine verilecek startla başlayacak. Saat 15,18’e kadar federasyona kayıtlı sporcuların yarışmaları devam edecek. Gençler, Yıldızlar, Minikler ve Halk Triatlonu şeklinde devam edecek. Aynı gün dereceye giren sporcular için madalya töreni gerçekleştirilecek.

Ardından 15,38 itibariyle başlayacak olan halk triatlonunda her yaştan Didimliler yarış heyecanını yaşayacak ve yarışabilecek. Triatlon federasyonu katılan tüm sporculara katılım sertifikası ve madalyası verecek. Lisanslı sporculardan dereceye girenleri uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi  temsil etme hakkı kazanacaklar.

Federasyondan verilen bilgiye göre yarışlara; Türkiye Triatlon Federasyonu adına 17 Kurul Üyesi, 45 hakem, 45 antrenör, 450 sporcu, 10 İl Müdürlüğü görevlisi, ve destek personeli olmak üzere toplam 574 kişinin katılması planlanıyor

Federasyon Başkanı İsa Tamer Çelik yaptığı açıklamada “Ben öncelikle bu yarışta desteklerini esirgemeyen Sayın Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve Didim Belediyesi ekibine çok teşekkür ediyorum. 7 Mayıs Pazar günü elbirliği ile başarılı ve seyir zevki yüksek yarışmalar düzenlenecektir. Ülkemizin turizm merkezlerinden Didim’in ev sahibi olması bizleri ayrıca heyecanlandırıyor. Başta Didim halkı olmak üzere tüm sporseverleri yarışlara davet ediyorum. Yazılı, görsel ve sosyal medya mensuplarının yarışmalarımızı takip etmesinden büyük memnuniyet duyacağız.” dedi.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay: “Şehrimizin altyapı hizmetlerine verdiğimiz, kalkınmaya verdiğimiz önem kadar, Didim halkına ve şehrimizde bulunan insanlarımın kültür ve spor aktiviteleri ile yaşam memnuniyetlerini arttırma hedefindeyiz. Didim halkının ve misafirlerimizin sürdürülebilir memnuniyetlerini hedefliyoruz. Bu bağlamda 7 Mayıs günü yapılacak Didim Triatlonu yarışlarını önemsiyoruz ve ilgi ile takip edilebilmesi için Belediye olarak desteğimizi eksik etmiyoruz. Yaşam memnuniyetimize katkı yapacağını inandığım yolu Didim’den geçen herkesi bu yarışlara davet ediyorum dedi.

Didim Kaymakamlığı denetiminde sürdürülecek olan yarışmalarda Turizm sezonu boyunca Didim’de yapılacak organizasyonların festival havasında yapılması için belediye ile işbirliği içinde olunması tavsiye edilirken, pazar günü yapılacak yarışmalar boyunca Yalı caddesinde bazı bölümlerde Didimliler festivale katkı koymaya gayret edecekler.

Federasyon yetkililerinden edinilen bilgiye göre yarışmaların denizde yapılacak olan kısmı Altınkum plajında yapılacak, yüzme etabını bitiren sporcular yaş kategorilerine göre  en az 50 metre yüzüp, 1250 metre Bisikletle Cumhuriyet Meydanına kadar pedal basacak , çıkış yerine geri dönüşün ardından Sensation disko yönüne doğru 300 metre de koşacaklar.

 

Büyükler kategorisi olan etapta da 750 metre yüzme, 20 km bisiklet ve 5 km koşu yapacaklar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü