24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 05 Mayıs 2017 15:08

ENGELSİZ FESTİVAL ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ENGELSİZ FESTİVAL ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLIYOR

Didim Yöresi Engelliler Derneği (DİYED) Altınkum’da 3 gün sürecek olan Engelliler Festivali hazırlıklarını sürdürüyor.

Bu yıl12 Mayıs- 14 Mayıs 2017 günleri arasında  ilki düzenlenecek ve geleneksel hale getirilecek olan festival Didim’deki tüm resmi kurumların ve STK’ların desteği ile yapılacak.

Aydın’dan çok sayıda Engelli derneğinin konuk olacağı festival boyunca Altınkum plajı ve şehir içi yollardaki Engellilere engel bazı noktaların da belirlenecek  ve bu noktaların düzenlenmesi istenecek.

Apollon tapınağından başlamak üzere bir de Engelsiz kortej düzenleyecek olan DİYED kortejinde Motorlu Guruplar, Didim’deki Bisiklet Gurupları, resmi kurum temsilcileri ve Didim Belediyesi City Bus ile de bazı engellileri festival alanına taşıyacak.

Didim’de projelendirilmiş olan Engelsiz Plaj, Engelsiz Şehir ve engelsizler köyü projelerinin de yeniden gözden geçirilmesinin isteneceği festival boyunca, hayatın içinde olmasını istedikleri engelliler de bu festivale katılacak.

Didim Yöresi  Engelliler Derneği festivalle ilgili çalışmalarını yaklaşık bir aydır sürdürüyor, dernekte yapılan toplantılarda tüm resmi kurumların ve Sivil Toplum Örgütlerinin bu festivalin içinde olması isteniyor. Didimli 1001 Sevgi gönüllüleri ile başlayan ve giderek gelişen dernek tüm yıl boyunca çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenliyor ve kişisel ve kurumsal bağışları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

 

Festivalin teknik toplantılarında sona gelinirken, ayrıntılı program önümüzdeki günlerde Didimililerle paylaşılacak

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü